Destinací snů pro Vodnáře jsou místa civilizací téměř neposkvrněná, ale i lidská mraveniště. Vodnář totiž hledá mentální stimulaci, něco nového, neotřelého, kypícího inspirací. Ta může vyvěrat uprostřed klidu majestátních hor, hluboko v džungli i v chaosu rušného velkoměsta. Svobodomyslnost, vize, inovace – to je svatá trojice přístupu Vodnáře ke světu. Vodnáři touží po bohatých a rozmanitých zážitcích. Milují zdánlivě nekonečný prostor a nejraději cestují sólo.

Tady jsou tři konkrétní tipy pro Vodnáře. Na těchto místech se jim bude zaručeně líbit.

1. Falkensteiner hotel Schladming (Rakousko)

obrazek.jpg

Vodnáře oslovuje rozlehlost. Sami jsou totiž široce intelektuálně rozkročeni a vidí dál než všichni ostatní. Volný prostor, kterým můžou proudit jejich myšlenky, jim dává křídla.

Právě ten najdou Vodnáři třeba v srdci Štýrských Alp, kousíček od známého ledovce Dachstein. Kromě neomezených výhledů na ně v hotelu Falkensteiner, jen 450 metrů od lanovky Planai, čeká kuchyně plná regionálních i mezinárodních lahůdek, vkusná a vzdušná moderní architektura, wellness a spa centrum Aquapura o rozloze 1500 m2, kde se k unikátním léčivým procedurám používají především lokální alpské byliny, a nepřeberné množství horských i turistických aktivit v jakémkoli ročním období. Na své si tu přijdou nejen lyžaři, ale i vyznavači horských túr, běžci, cyklisté nebo třeba golfisté.

Vodnáři tu uspokojí nejen svou touhu po rozletu. Sympatický jim bude i ekologický přístup hotelu, který se snaží maximálně šetřit přírodní zdroje, minimalizuje odpady, informuje a vzdělává hosty v oblasti ochrany životního prostředí nebo jim doporučí ekologicky nejšetrnější způsob cestování po okolí. Všichni jeho zaměstnanci jsou vyškoleni k tomu, aby dělali vše, co je v jejich silách, a pomohli tak naší planetě. Vizionističtí Vodnáři totiž mají na srdci budoucnost nejen svoji, ale i celé Země.

2. Hotel Riad dar Anika, Marrákeš (Maroko)

ce1.jpg

Ponořit se do kultury a tradic hlavního města, srdce Maroka, které tepe životem – to je ideální dovolená, která bude bavit zkoumavého Vodnáře. S nadšením se bude ztrácet v davu na zdejším trhu, proplétat se křivolakými uličkami a jako houba nasávat orientální atmosféru s nádechem exotiky. Rád se dá do řeči s místními i přistěhovalci z Francie nebo Belgie, kteří v kosmopolitním městě tráví důchod.

Bude ho fascinovat průnik afrických a evropských hodnot a liberální charakter tohoto nezapomenutelného města, stejně jako směsice vůní, barev, zvuků a lidských příběhů, ze které se leckomu zatočí hlava. Nikoli však Vodnářovi, který vše nové a neprobádané doslova hltá.

Vodnář se rádi nechávají unášet proudem, bez rigidních plánů a přesného itineráře. V Marrákeši si mohou být jistí, že se při tom nebudou ani chviličku nudit.

A pokud si přece jen budou chtít na chvilku odpočinout od pulsujícího ruchu města, je hotel Riad dar Anika tou pravou oázou klidu. Intimní butikový hotel s 12 pokoji, osobním přístupem, bazénem, tureckou lázní hammam a střešní terasou s výhledem na pohoří Atlas, najdete hned u vchodu do starého súku (orientálního trhu) nedaleko náměstí Djemma el Fna.

3. Sacha Lodge, Amazonie (Ekvádor)

SachaLodge-bar-150x150.jpgZnamení Vodnáře vládne Uran, planeta otázek a inovací. Vodnář je hloubavý, zajímají ho důvody a příčiny. Rád se dostává až ke kořenům. Fascinuje ho spiritualita a libuje si v pozorování odlišných způsobů žití. Miluje ale i lidu prostou přírodu, která má podle něho obrovský kreativní potenciál. Proto by se mu určitě líbilo v Amazonii, nížinné oblasti deštného pralesa v Ekvádoru. Možná to působí trochu jako úlet, ale Vodnáři rádi dělají věci, které ostatním přijdou „tak trochu šílené“. Zvídavý Vodnář tu bude jako u vytržení a třeba vyzkouší i sezení s místním šamanem.

Pokud se ubytuje v chatě Sacha Lodge, kterou obklopuje ekologická rezervace o rozloze 5000 akrů přímo uprostřed amazonské džungle, čeká ho skutečně nezapomenutelný zážitek. Luxusní ubytování, prvotřídní stravu a služby odborných domorodých průvodců doplňuje panenská příroda, která je domovem osmi druhů opic, desítek druhů netopýrů, potkat tu může i mravenečníky, tříprsté lenochody, oceloty a hejna pestrobarevných ptáků. Provozovatelé chaty se o faunu i flóru v okolí pečlivě a s láskou starají.

Sacha Lodge je přístupná z hlavního města Ekvádoru Quinta. Po 25minutovém letu následuje dvouhodinový cesta proti proudu řeky Napo v motorizované kánoi až k okraji černého vodního jezera Pilchicocha. K civilizaci zády, k zážitkům čelem.