Stále pokukujme po zahraničí a vlastní zem trochu zanedbáváme Přitom je tu tolik kouzelných míst, které stojí za vidění. Přijměte pozvánku na jedno z nich. Je to přehrada. Celkem malá, ale dokazuje, že i industriální stavby mohou být půvabné. Tušíte? Nechte si to zatím pro sebe.

přehrada

Pokud jste pozorně sledovali vtipný seriál Šumná města, jedna samostatná kapitola byla věnována zajímavým a historicky cenným průmyslovým objektům . 

Tato přehrada postavená v jednotném romantizujícím stylu k nim bezesporu patří.

přehrada

Když k ní přijíždíte, máte pocit, jako byste se ocitli v pohádce. Celá hráz včetně věžiček a okolních budov je postavena z žulového kyklopského zdiva. Jako ozdobný prvek pěkně barevně kontrastují červené cihly. Čistotu a dekorativnost stylu dolaďují dnes už málo vídané glazované prejzové tašky.

přehrada

přehradaŠkoda, že ještě žádné filmaře nenapadlo využít této parádní přírodní kulisy. Zvláště objekt s věžičkou by byl jako stvořený pro zakletou princeznu.

Už víte, o jakou přehradu se jedná?

Určitě to nebude těžké uhádnout, ale, prosím, tentokrát své odpovědi nepište do diskuze pod článek, ale klikněte na jednu z možností v naší anketě. Děkuji

 

 

 

 

Čtěte také:

Cestovatelská hádanka: poznáte místo?

Uhádnete, kde jsem byla?