Filmaři si mohou dovolit ledacos. A hodně toho využívají, jak je vidět skoro ve všech našich pohádkách. Jak se v nich cestuje?

Samozřejmě úplně jinak než ve skutečnosti. Mám pro vás tři ukázky z českých pohádek. Cestuje se tady zajímavě, ale myslím, že docela nepohodlně. Co vy na to?

Jako první je tu obvyklý dopravní prostředek čarodějnic a ježibab - koště ze seriálu Arabela. Tady na něm letí Rumburak s čarodějnicí. Kromě toho se v Arabele objevil ještě kouzelný cestovní plášť.

Další pohádka se jmenuje O princezně Jasněnce a létajícím ševci, tady máte ukázky s písničkou. Jsou v nich vidět i křídla, která si vyrobil švec Jíra, a zachránil tak princeznu.

Poslední pohádkou je Královna Koloběžka. Už název napovídá, o jaký dopravní prostředek tu půjde. Pravda, dnes se koloběžky používají docela často i v životě. Tahle koloběžka je moc pěkná.

Tak, to je pro dnešek všechno. Napadají vás nějaké další pohádkové dopravní prostředky? Napište je do diskuse!

Dnešní téma: Jak nejraději cestujete?

  • Který způsob cestování máte nejraději?
  • Auto? Vlak? Autobus? Kolo? Pěší chůzi? Letadlo?
  • Nebo třeba balón?
  • A proč?
  • Máte nějakou zajímavou historku z cest?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás získá dárek, knížku 50 výletů na rozhledny (nakl. Ikar). Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je CESTY.

roz

Reklama