Prohlídky pro děti
5d3860ab5ff1fobrazek.png

Čekáte na průvodkyni, ale místo ní se zjeví místní Bílá paní, rytíř ve zbroji, čarodějnice, nebo kněžna v nádherných šatech. Kostýmované a často i interaktivní prohlídky, které upoutají pozornost všech dětských návštěvníků a vtáhnou je do děje, už patří k repertoáru celé řady českých památek. Děti tak vydrží třeba i hodinový okruh po zámku, aniž by pofňukávaly nebo zívaly nudou. Naopak, budou se skvěle bavit. A je mnohem větší šance, že si z výkladu i něco odnesou. Některé zámky dětem i dospělým nabízí dokonce i možnost převléknout se do kostýmu, třeba za princeznu.

Prohlídky, při nichž se rozhodně nebudete nudit, můžete zažít například zde:

Mobilní aplikace

Chytré telefony vládnou světu, děti nevyjímaje. Chtělo by se říci bohužel, ale v tomto případě je tomu jinak. Nejrůznější aplikace umí upoutat pozornost dětí a nalákat je formou hry k návštěvě míst, nad nimiž by jinak zamítavě mávly rukou.

Vyzkoušet můžete například:

Tištění průvodci

Na moderní technologie vás neužije, papír je papír? I pro vás existují poutaví průvodci po památkách, které děti zaujmou.

Inspiraci najdete třeba zde:

Cestovatelské deníčky

Určitě to samy znáte. Navštívíte nějaké pěkné místo, ale za pár let už si na daný výlet skoro nevzpomenete. Přitom stačí pořídit si cestovatelský deníček. Ať už z obyčejného sešitu, nebo speciální, pro tyto účely určený. Existují i ty speciálně pro děti. Uvidíte, s jakým nadšením s vámi tentokrát pojedou tam či onam, kde získají razítko, samolepku nebo jakoukoli jinou turistickou vizitku.

Zkuste například:

Ve vlastní režii

Jste dostatečně kreativní a máte trochu času? Připravte vlastní poutavý program plný her a úkolů týkajících se dané pamětihodnosti, které budou vaše děti na místě plnit. Radost z jejich rozzářených očí bude dvojnásobná.

Čtěte také:

Reklama