Spokojenou kočku poznáte hned, na to nemusíte mít státnice z veteriny. Leží vám u nohou a přede. Občas je ale třeba kočku přesunout z pelíšku. K veterináři, na chalupu nebo dokonce na dovolenou k moři. Některá zvířata nemají s převozem v autě nebo v jiných dopravních prostředcích žádný problém a nevadí jim ani přepravní box. Co ale dělat, když na vás vaše kočka vyplašeně kouká, škrábe jako o život a mňouká, až vám to trhá srdce?

Na cestu se připravte už doma

Pokud jste při převozu vaší kočky zažili podobnou situaci, pravděpodobně je to tím, že se jednoduše bála. Ne vždy ale stačí pohlazení. Odborníci varují, že kočky často při převozu trpí stresem. Škrábou, „značkují“ močí, mňoukají nízkým tónem, nechtějí žrát, ukrývají se a mohou být mírně agresivní. Na cestování proto musíme zvířata připravit už doma. Přepravní box nemá být jen prostředkem pro přenos kočky. Může být plnohodnotně využit i v domácnosti jako odpočívadlo nebo pelíšek. Vezměte ji jen tak ven na zahradu. Pokud ji budete v boxu přenášet pravidelně, nebude pak už tolik traumatizovaná.

Feromony pro pohodovou cestu

FelliwayPokud vaše kočka nerada cestuje, je někdy velmi těžké určit příčinu a důvod jejího stresu. Může to být přenosný box, ale i strach z auta nebo lidí na ulici. Jestli už jste udělali všechno pro to, aby si vaše kočka na cestování zvykla, ale nepomohlo to, vyzkoušejte přípravek na bázi feromonů.

Když je kočka spokojená, otírá si hlavu o různé předměty a zanechává na nich svůj tvářový feromon. Díky němu se orientuje v prostoru a zpětně identifikuje tato označená místa jako bezpečná. Imitaci tvářového kočičího feromonu najdete v přípravku Feliway. Ideální pomůckou při cestování s kočkou je tak Feliway travel sprej. Doporučují ho veterináři i odborníci na poruchy chování zvířat. Postačí 2-3 střiky na poškrábané místo nebo na stěny cestovní přepravky a vaše kočka zvládne stresující situaci či jakýkoli přesun bez problémů a v pohodě.

Feliway travel sprej zakoupíte za doporučenou cenu 337 Kč (20 ml).

Více na www.feliway.comwww.facebook.com/Feliwayprokocky

Reklama