Milá redakce a všechny ženy-in!

Tak je tu další milé ráno. Vstávám se zamilovaným výrazem na tváři a vy se ptáte, kam vyrazit. Do jaké doby, času, roku? Kam jinam než do doby, kdy se člověk cítil dobře…

Pokud bych mohla, ráda bych navštívila dobu, kdy byla ještě babička z mamčiny strany. Nikdy jsme se neviděly, ale cítím z vyprávění, že to byla žena velkého srdce. I dědu bych ráda viděla, přeci jenom, je už to pěkná řádka let, co odešel za babičkou. Ráda bych viděla všechny z té doby, nejenom prarodiče, ale i mé vlastní rodiče a další příbuzné. Dětství bylo pro mne tím nejslastnějším obdobím, jaké jsem snad dosud poznala, proto bych se asi vrátila tam.

Nicméně, nejde to. Snad jen prostřednictvím starých fotografií nebo mamčina vyprávění. Minulost je uzavřená kapitola, po které zůstávají vzpomínky pamětníků a třeba i děti nebo doživotní problémy.

Co tedy předejít návratem v čase nějakému hrůznému činu? Že bych se vrátila na školní hřiště před osmi lety. Neutíkala bych při pálkované s takovým nasazením a nedovolila bych, aby mě spolužačka poranila? Předešla bych úrazu, který nasměroval můj život trochu jinou cestou? Bylo by to krásné, ale to je jen prvotní myšlenka, vždyť ta jiná, na první pohled asi lepší, ale zároveň nepoznaná cesta by mohla být mnohem záludnější než ta, po které teď jdu.

Nemusela bych poznat lidi, kteří mi vstoupili do života, nemusela bych poznat toho, díky kterému mi teď srdce buší mnohem hlasitěji než kdy jindy.

Žiji tedy současností…

Co bude ale zítra, pozítří? Nestane se něco, čemu bych mohla předejít, pokud bych to věděla? Mohla bych předejít ranám osudu, možná bych čekala na jiného muže, možná bych dala výpověď… kdybych věděla, co bude. Ale tím vším bych jen stáčela cesty osudu jiným směrem, připravila bych se o chvíle nečekaného překvapení, a čím by se stal život? Jen nalinkovaným blokem, ve kterém bych odškrtávala, co už se stalo? Ne, to snad nemůže chtít žádná z nás.

Snad jen vydat se do budoucnosti pro lék na rakovinu, AIDS a další zákeřné choroby? To by byla senzace. Ale přišly by choroby jiné… A zase bychom byli na začátku.

Kdyby stvořitel chtěl, abychom se pohybovali v čase jinak než jen prostřednictvím vzpomínek, třeba bychom dostali speciální letadlo, které by nás přenášelo tam a zpět, kam by se nám právě zachtělo. Nicméně, máme to mnohem lehčí… Do budoucnosti se posunujeme prostřednictvím snů a do minulosti prostřednictvím vzpomínek. A i to má své kouzlo, nemyslíte?

Vzpomeňme si na něco pěkného, vysněme si nějaký pěkný zážitek na dnešní den a žijme přítomností.

Krásný den přeje bokul


Děkujeme za nádherný příspěvek :) Pod ten se taky podepisuju :).

Chtěla byste změnit něco v minulosti? Své nebo lidstva? Nebo si myslíte, že je dobře, že nemůžeme cestovat časem?

Podělte se s námi o své názory na redakce@zena-in.cz!

Reklama