Na co si dát pozor a jak ustát všechna nezdravá lákadla, která na vás číhají na dovolené?

ket1.jpg

Dovolená „All Inclusive“

Dovolená bez starostí. Žádné vaření, mytí nádobí nebo nákupy potravin. Takový relax je snem každé ženy. S ohledem na zdravý jídelníček by se mohlo zdát, že jde o perfektní typ dovolené. Ale omyl, tato dovolená se nehodí pro každého. Stoly prohýbající se pod neuvěřitelným množstvím jídla, které je neustále k dispozici, jsou jen pro někoho s opravdu silnou vůlí. V případě hubnutí jde o příliš velké pokušení, kterému lze jen těžko odolat. I když se jedná o pobyt třeba jen na pár dní, riziko návratu do starých stravovacích kolejí je obrovské. „Lidem, kteří dřeli měsíce na své postavě a dosáhli vytouženého cíle či se mu blíží, rozhodně nedoporučuji volit dovolenou s all inclusive. Není to o tom, že jednou nově nastavený stravovací režim poruší, ale to celodenní pokušení jim odebere vůli vydržet,“ říká Tereza Vincourová, výživová specialistka KetoMix. Pro ty, co nemají pevnou vůli, je určitě lepší zvolit na dovolené polopenzi nebo raději vlastní stravování.


 ket2.jpg
Nepravidelná strava

Nepravidelný režim při dovolené znamená také často nepravidelnou stravu. Pozor na to. „Pravidelnost je na úspěšné cestě ke zdravému a štíhlému tělu základem,“ potvrzuje Tereza Vincourová a dodává: „Jednou z nejčastějších chyb při hubnutí je dlouhé hladovění během dne, po kterém následuje vlčí hlad a s ním spojené večerní nájezdy na ledničku. Den končí s přeplněným žaludkem a tělo veškerou nespotřebovanou energii uloží do tukových zásob.“  Myslete tedy na pravidelný přísun potravin tak, abyste během dne neměli hlad. V létě je to jednoduché. K dispozici je spoustu čerstvého ovoce i zeleniny. Při cestách do Středomoří využijte i možnosti dát si čerstvé ryby. Tím rozhodně nic nezkazíte, ba naopak.

ket3.jpg
 
Fast foody

Když někam cestujeme, ať už je to po silnici nebo vzduchem, vedou často naše kroky do rychlého občerstvení neboli fast foodu. Je to bleskové řešení něčeho do žaludku, a navíc nás to na cestě příliš nezdržuje. O výživových hodnotách takového jídla pro tělo ale raději pomlčíme. Ve většině případů jde o pokrmy plné rychlých cukrů a nezdravých tuků. Pokud si hlídáte váhu, raději si nabalte pár krabiček zdravého jídla na cestu. Ideální jsou například nízkosacharidové sušenky nebo proteinové tyčinky, na kterých si pochutnáte zcela bez výčitek. Také po nich nebudete, na rozdíl od jídel z fast foodu, ospalí a bez energie. 

ket4.jpg
 
Řešení

Dovolená neznamená odpírat si dobré jídlo, a to ani v případě, že zrovna hubnete nebo se bojíte jojo efektu. Jde o to si ji užít a netrápit se, že jste něco porušili. Hřešte s mírou a své hříchy kompenzujte mízkosacharidovými potravinami, které vás nevzdálí od toho, co jste si vydřeli, a tím je úsměv při pohledu na svou postavu v zrcadle.
 
Náš tip

Ať už cestujete do vzdálenějších zemí nebo zakotvíte na Lipně, můžete si sebou vzít produkty KetoMix a SlimPasta. Všechny tyto potraviny připravíte rychle a bez složitého vaření. Na většinu stačí jen odměrka a pánvička. Nic víc nepotřebujete. A nebojte se, prostor ochutnat pizzu, těstoviny nebo si dát k dovolenkové snídani kousek křupavé čerstvé bagety mít budete. „Dovolená není o tom se bezmyšlenkovitě cpát, ale ani si jídlo odpírat nebo dokonce hladovět. Pokud hubnete, je i při dnech odpočinku důležité přemýšlet nad složením jídelníčku a správně kompenzovat energetický příjem,“ vysvětluje Tereza Vincourová. Jedině tak můžete cestovat bez výčitek.

Reklama