Vždycky jsem ráda cestovala, poslední dobou se ale děsím i vzdálenosti 20 km. Ptáte se proč? Protože mám doma Lucinku (2 roky a 3 měsíce), která už v autě nedá ani vzdálenost z jedné strany Prahy na druhou. A to upozorňuji, že nemusí být nikde kolona. :)

Naše poslední cesta do ZOO mě natolik poučila, že jsem si řekla, že s tím budu muset začít něco dělat, jinak nebudeme moct jezdit na žádné výlety.

Těšila jsem se jako malé dítě, že svou holčičku vezmu do ZOO, nutno podotknouti, Luca se těšila tak, že od 5 hodin byla vzhůru a chtěla na zvířátka. Statečně jsem odolávala do osmi hodin a pak natěšená, že si užijeme pěkný den, jen já a Lucie sedla do auta a hurá za klidnou nedělí. Mé nadšení trvalo bohužel jen 10 minut. Ze zadu se ozvalo: „Maminko, bolí mě...“ a dál jen dávivé zvuky. A je to tady zase, pomyslela jsem si. Tím, že mám s Lucinkou již praxi, v klidu jsem zastavila u krajnice (no, v klidu, v Dejvicích před kulaťákem), vyndala Lucii z auta, převlékla ji, sedačku vyčistila, nasedla do auta a za odéru, který si asi dovedete představit, pokračovala dál. Už jsem byla celkem v pohodě, byla jsem šťastná, že to mám již za sebou, ale to jsem se šeredně mýlila. Než jsem zaparkovala před ZOO, Lucinka si to zopakovala ještě dvakrát. Takže jsem vystupovala z auta otrávená, smutná, když jsem viděla, jak ten malej drobek trpí, a ještě z nás čpěly kyselé šťávy na dálku. Ani první WC, které jsem s Lucií navštívila, nás moc nezachránilo.

Tak takhle nějak u nás končilo takřka 90 % všech výletů s Lucinkou. Přípravky proti nevolnosti jsem zatím Lucii dávat nechtěla, protože jsou doporučovány od 2 let. Teď již je Lucii přes dva roky a doma mám zásobu Kinedrylu. S Kinedrylem cestování zvládá v pohodě. Trošku se prospí a jsme na místě. :)

Redakční tip:

kinedryl

Cestujete s dětmi a bojíte se, že jim bude špatně? Máme pro vás tip!

Jak můžeme nevolnosti předcházet a jak ji řešit? Použijte Kinedryl®

Přípravek Kinedryl® se používá bez doporučení lékaře k předcházení a léčbě nevolnosti a zvracení při cestování dopravními prostředky (auto, vlak, letadlo, loď).
Léčivý přípravek ve formě tablet k vnitřnímu užití. Pečlivě čtěte příbalovou informaci.

 

Reklama