Thajsko

Thajsko je moje země. Moc ráda se sem vracím. Je bezpečná, krásná a vždy mi nabídne něco nového, co můžu objevovat. Navnadí mne, abych měla zase chuť se sem vrátit. Sbalit pár triček do batohu a letět...

Thajsko

Tak to bylo i minulý rok. Mnoho lidí si myslí, že je Thajsko destinací, která je vzdálená normálním lidem. Není to pravda. Letenku tam a zpátky můžete pořídit i za deset tisíc (moje kamarádka takto letí na konci ledna do Bangkoku) a život na místě (cestování, jídlo, ubytování) pořídíte za ceny nižší než u nás doma. Pokud chcete bydlet opravdu levně, seženete levný hotel či hostel i za 200 Kč na noc pro dva lidi, oběd, který si koupíte u stánku, vyjde na 35,- (nudle, zelenina, kuřecí maso a výtečné koření), za cestu z Bangoku na ostrov, který je na jihu Thajska, dáte v přepočtu 700,- a cesta zahrnuje pohodlný autobus a trajekt.

Thajsko

Thajsko je destinace, kde potřebujete jen sandály nebo lepší žabky, pár triček, sukni, kraťasy a plavky. Někdy i pláštěnku, jako jsme ji potřebovali my...  Pokud potřebujete věci vyprat, na každém roku je prádelna, která vám kilo špinavého prádla vypere a vysuší v přepočtu za 35 Kč.

Thajsko

Vše funguje (zejména veřejná doprava – busy, vlaky, lodě, letadla, půjčovny motorek a kol) a vše je bezpečné, lidé jsou usměvaví, a když potřebujete pomoci, vždy se najde někdo, komu vaše nesnáze nejsou lhostejné. Na každém rohu je bankomat, po celém Thajsku najdete obchůdky 7-11 Seveneleven, něco jako naše TescoExpres, kde koupíte vše, co zrovna potřebujete.

Thajsko

Thajsko je ale hlavně nádherná země. I když jsou dnes již některá místa hodně obležena turisty a kvůli tomu to tam pak i turisticky vypadá, stále najdete ostrovy, pláže, kouty země, které jsou tím pravým Thajskem. Blankytné a teplé moře, pusté pláže, levné domácí jídelny a hospůdky, kde máte pocit, že jste se propadli v čase o dvacet let zpátky... A takové Thajsko miluju. Proto se sem tak ráda vracím. I když bohužel kvůli velké oblibě mezi náročnými turisty taková místa mizí.

Thajsko

Cesta, kterou jsme podnikli minulý rok v prosinci s návratem letos v lednu, měla několik cílů, o kterých vám ráda napíšu. Třeba některé zážitky a tipy budou inspirací pro vaše cesty, což budu ráda. 

Thajsko

Moje články budou o těchto místech:

  • Ostrov Kho Tao
  • Kho Nang Yuan, ráj s nádhernou pláží
  • Ostrov Kho Phangan
  • Co se dá dělat na ostrově Kho Phangan, zážitky
  • Jezero a Národní park Khao Sok
  • Bangkok a zajímavosti, památky
  • Bangkok a Chatuchack market

Thajsko

Těším se, že se díky článkům, které napíšu, zase ve vzpomínkách vrátím na místa, kde jsem byla a která mám ráda. A že se s vámi o ně podělím.

Thajsko

Odkazy, které by vás mohly zajímat pro dovolenou v Thajsku – v oblasti Kho Tao, Kho Phangan a Kho Samui:

Reklama