5b0eb5c14638dobrazek.jpg
Ano, hodně se za těch deset let změnila. Jsou lokality, kam už určitě nepojedu. Na druhou stranu je tu spousta míst, která vždy nerada opouštím, a když odjíždím, říkám si v duchu – já se vrátím. Jedno za jak dlouho, ale pokud to půjde, udělám to. Jen proto, že to tady mám ráda nebo že to budu chtít někomu ukázat. Thajsko je bezpečná země, je krásná a vždy mi nabídne něco nového, co můžu objevovat. Také usměvavé tváře, milé lidi. Navnadí mne, abych měla zase chuť se sem vrátit. Sbalit pár triček do batohu a letět...
5b0eb5926843aobrazek.jpg
 
Do Thajska jsem se vrátila letos na jaře. S partou přátel, kteří tu nikdy nebyli a chtěli vidět místa, která máme rádi. Tato myšlenka se mi moc líbila, protože jsem jim chtěla ukázat to, co je pro nás v Thajsku nej.

Mnoho lidí si myslí, že je Thajsko destinací, která je vzdálená normálním lidem. Není to pravda. V podstatě nejdražší je letenka a cestovat s dobrou leteckou společností se vyplatí – při dlouhém letu oceníte kvalitní služby a pohodlí. Když vylezete z letadla, jste v levném ráji. Život na místě (cestování, jídlo, ubytování) pořídíte za ceny nižší než u nás doma. Pokud chcete bydlet opravdu levně, seženete levný hotel či hostel i za 200 Kč na noc pro dva lidi, oběd, který si koupíte u stánku, vyjde na 35,- (nudle, zelenina, kuřecí maso a výtečné koření), za cestu z Bangkoku na ostrov, který je na jihu Thajska, dáte v přepočtu 700,- a cesta zahrnuje pohodlný autobus a trajekt.

5b0eb5a0cca0cobrazek.jpg
Díky počasí s sebou nemusíte táhnout těžký kufr. Naopak, bude vám stačit turistický batoh, na cestu potřebujete jen sandály nebo lepší žabky, pár triček, sukni, kraťasy a plavky. Pokud bude pršet, u stánku si koupíte pláštěnku. Pokud potřebujete věci vyprat, na každém rohu je prádelna, která vám kilo špinavého prádla vypere a vysuší v přepočtu za 35 Kč.
Jistotou pro cestovatele je, že tady vše funguje, hlavně doprava – busy, vlaky, lodě, letadla, půjčovny motorek a kol. Když potřebujete pomoci, vždy se najde někdo, kdo vám s úsměvem pomůže. Na každém rohu je bankomat, po celém Thajsku najdete obchůdky 7-11 Seveneleven, něco jako naše TescoExpres, kde koupíte vše, co zrovna potřebujete.
Do Thajska se jezdí za památkami, za dobrodružstvím, za skvělým jídlem a hlavně za nádherným a teplým mořem. I když i tady vznikají hotelové komplexy a země se mění, stále najdete ostrovy, pláže, kouty země, které jsou tím pravým Thajskem. Blankytné a teplé moře, pusté pláže, levné domácí jídelny a hospůdky, co víc si pro dovolenou snů přát?

 5b0eb5b2c623cobrazek.jpg
Cesta, kterou jsme podnikli letos na jaře, měla několik cílů a já vám o nich ráda napíšu. Třeba některé zážitky a tipy budou inspirací pro vaše cesty, což budu ráda.
Jestli se budete chtít na něco konkrétního zeptat, napište mi pod tento článek nebo na email.
 
Moje články budou o těchto místech:

  • Ostrov Kho Phangan, pláž Hat Rin s magickým úplňkem
  • Ostrov Kho Phangan a fotoseriál mangrovníků
  • Kam se vydat na jídlo na ostrově Kho Phangan, moje rady
  • Proč jet na Kho Phangan
  • Ostrov Kho Tao
  • Šnorchlování na Kho Tao
  • Kho Nang Yuan, ráj s nádhernou pláží
  • Bangkok a zajímavosti, památky
  • Bangkok a Chatuchack market

Těším se, že se díky článkům, které napíšu, zase ve vzpomínkách vrátím na místa, kde jsem byla a která mám ráda. A že se s vámi o ně podělím.
5b0eb5e9e9d21obrazek.jpg

Rady na cestu do Thajska:

Do thajského Bangkoku ráda letím s holandskou leteckou společností KLM s přestupem v Amsterdamu (www.klm.cz). Z Prahy si můžete zvolit mezi nejméně 4 lety denně. Z Amsterdamu se pak letí v kuse přes noc, což je velká výhoda této společnosti. Na místě přistanete další den ráno vyspalí a máte celý den ještě před sebou.

KLM Royal Dutch Airlines je velice inovativní evropská letecká společnost. Společně se sesterskou společností Air France obslouží KLM přes 77 milionů cestujících ročně, má flotilu se 573 letadly, která létají do 243 destinací ve 103 zemích. Spojení leteckých společností KLM a Air France navíc umožňuje výběr z většího počtu letů s přestupem v Paříži, nebo propojení s partnerskými leteckými společnostmi pro přesuny v rámci regionu jihovýchodní Asie.

KLM je známá také online službami pro zákazníky, které jsou dostupné například přes aplikaci Facebook Messenger anebo WhatsApp 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Uložit

Uložit

Uložit