Někde byly husté a tvořily neprostupnou spleť větví a kořenů, na jiných místech ale tvořily zajímavé scenérie. Zejména při odlivu a večerním slunci vypadaly velmi poutavě. Odliv na této pláži byl vždy dost vidět – moře ustoupilo a odhalilo kořeny mangrovníků. Bohužel se zde nedalo v tuto dobu dobře vykoupat – ale šlo jít vodou, která připomínala mělkou nekonečnou kaluž, na procházku. Pokud jste zrovna netoužili potom si zaplavat, byla tato procházka po zalitém písku romantická.
5b1f92186bd51obrazek.png

Mangrovníky na některých místech vytvořily zajímavé pozadí, seskupení a vyčnívající kořeny se zbytkem keře v odpoledním slunci připomínaly krajinu z jiného světa. Podívejte se na mé fotky, pro které jsem si sem musela zajet.
5b1f924271eb1obrazek.png

Jestliže budete někdy na Kho Phanganu, skvělém thajském ostrově, můžete si vše prohlédnout a zažít i vy. Pláž najdete hned vedle silnice na západě ostrova, jmenuje se Hin Kong Road. Spojuje západní vesnice a pláže s hlavním přístavem, Thong Salou.
5b1f9236e60e2obrazek.png

Mangrovy jsou keře a stromy vyskytující se v brakických vodách (tedy v deltách řek, kde se sladká voda mísí se slanou) a na pobřežích moří a oceánů. Pro mangrovové oblasti je typická pravidelná kulminace výšky vodní hladiny, rostou v subtropech a tropech. Mangrovy mají opěrné a dýchací kořeny. Ty z velké části ční nad bahnitou půdou nebo nad hladinou při odlivu. Na kořenech žijí živočichové, kterým tyto podmínky vyhovují.
5b1f92bf58a1aobrazek.png
Ráda se díky těmto článkům zase ve vzpomínkách vrátím na místa, kde jsem byla a která mám ráda. A že se s vámi o ně podělím.
5b1f92681f0d7obrazek.png

Letecky do Thajska – leťte s KLM do Bangkoku

Pro lety do thajského Bangkoku ráda volím holandskou leteckou společnost KLM s přestupem v Amsterdamu (www.klm.cz). Z Prahy si můžete zvolit mezi nejméně 4 lety denně. Z Amsterdamu se pak letí v kuse přes noc, což je velká výhoda této letecké společnosti. Na místě přistanete další den ráno vyspalí a máte celý den ještě před sebou.

Pokud jste navíc členem věrnostního programů Flying Blue jako 27 milionů cestovatelů po celém světě, pak za každý let se kteroukoliv ze společností Sky Team Alliance získáte míle, které vám zpříjemní další cestování nižší cenou letenky, zařazením do vyšší třídy, levnějšími službami v hotelích nebo u dalších partnerů, či jiným benefitem, který si sami vyberete.

Díky členství v programu Flying Blue můžete při delším přestupu navštívit některý z letištních salónků KLM. Při tak dlouhých letech, kdy navazuje čekání na letišti, je toto zázemí naprosto ideální (sprcha, něco dobrého k jídlu, čtenářský nebo relaxační koutek, připojení k internetu, apod.).  Vstup stojí od 25-45 EUR, platí se kreditní kartou. Nebo je možné platit nasbíranými mílemi, pokud jste členy věrnostního programu Flying Blue.

Moje články o Thajsku:

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama