Ostrov Kho Pangan leží mezi ostrovy Kho Samui a Kho Tao v Thajském zálivu. Byla jsem tady před čtyřmi roky a líbilo se mi tu. Proto jsem se těšila, co dalšího tady objevím. S časovou rezervou sedmi dnů je dostatek prostoru na prozkoumání.

obrazek.png

Na rozdíl od jiných, turisticky zasažených ostrovů, si tento ostrov stále drží svou rajskou tvář. Je jasné, že časy se mění a moderní svět prostupuje do všech zákoutí oblíbeného Thajska, přece jen jsou místa, kde pokrok nejde tak rychle. Kho Phangan ale stále patří mezi ty, kde nepropukl stavební boom. Takže, jestli chcete vidět klasické Thajsko, vyrazte sem. 

Procestovala jsem celou západní část ostrova a některé pláže mne doslova okouzlily. Nádherný světlý písek, průzračné modrozelené moře a pozvolný vstup do vody – prostě krása. Navíc, moře v Thajsku je krásně teplé. Až tak, že se vám nechce vylézt ven.

Moje tipy jsou:

 • Haad Salad
  Krásná rozlehlá pláž s bílým pískem. Má pozvolný vstup do vody, nepotřebujete zde boty do vody. Kolem pláže je několik tradičních rezortů, kde si můžete objednat jídlo, pití, přímo na pláži. Místní Thajky tady nabízí také masáže, jsou lehce dražší než ve městě, ale stejně jsou i tak pro nás dost levné (klasická thajská masáž vychází na 200 Kč). Sledujte mapu, cesta není úplně jasně značená, ale pokud máte orientační smysl, určitě k ní podle mapy dojedete, množství odboček není tak velký a když se spletete, vyzkoušíte tu další. Rozhodně tu nejsou davy turistů.

5b2758160177fobrazek.png

 • Haad Yao
  Také nádherná pláž se zázemím v podobě několika malých rezortů. Na pláži jsou masérky, malá bistra, kde vám prodají jak studené pivo, tak chutný oběd. Rozhodně tuto pláž vyzkoušejte. Bílý písek, krásné moře, co víc si přát. Pláž je rozlehlá, a když jsme zde byli, také velmi prázdná.

5b275867cf299obrazek.png

 • Mae Haad
  Tato pláž je známá tím, že díky písečnému valu v době odlivu můžete jednoduše přejít pěšky na menší ostrůvek, který je asi 300 metrů od hlavní pláže. Vypadá to velmi romanticky. Tato pláž díky této přírodní kráse je velmi oblíbená a vytížená. Hodně se tu staví, rezorty v okolí rostou jako „houby po dešti“, ale stále jich tu není tolik, že by tu bylo těsno. Opět skvělé zázemí – restaurace, bistra a Thajky, které vás přímo na pláži namasírují.

5b275980b4cebobrazek.png

 • Haad Rin – pláž, kde se pořádají úplňkové party
  Tato pláž je na východním cípu ostrova a je známá svými úplňkovými party. Jakmile je úplněk, sjede se sem velké množství turistů, kteří chtějí party a zábavu až do rána. Pokud ale úplněk není, vypadá tato pláž klidně a krásně. Lehce tady fouká, což způsobuje vlny – ale takové příjemné, které neobtěžují a nejsou náročné. Cesta na tuto pláž je trochu krkolomná, pokud pojedete na mopedu, připravte se na dva pořádné kopečky, co vyjedete nahoru, zase musíte sjet dolů s pěknými zatáčkami. Cíl vás ale potěší. Kolem pláže je městečko s restauracemi a obchůdky, kde mají vkusné věci. Pokud si chcete koupit nějaký šperk, rozhodně doporučuji butik se stříbrnými věcmi. Opravdu moc pěkné kousky za přijatelné ceny.  O této pláži jsem psala v tomto článku.
 • Můj blog: www.Klaracestovani.cz
 • Instagram: Klara_Blog_Cestovani
 • Facebook: www.facebook.com/klarablogcestovani

Rady na cestu do Thajska:

Do thajského Bangkoku ráda letím s holandskou leteckou společností KLM s přestupem v Amsterdamu (www.klm.cz). Z Prahy si můžete zvolit mezi nejméně 4 lety denně. Z Amsterdamu se pak letí v kuse přes noc, což je velká výhoda této společnosti. Na místě přistanete další den ráno vyspalí a máte celý den ještě před sebou.

KLM Royal Dutch Airlines je velice inovativní evropská letecká společnost. Společně se sesterskou společností Air France obslouží KLM přes 77 milionů cestujících ročně, má flotilu se 573 letadly, která létají do 243 destinací ve 103 zemích. Spojení leteckých společností KLM a Air France navíc umožňuje výběr z většího počtu letů s přestupem v Paříži, nebo propojení s partnerskými leteckými společnostmi pro přesuny v rámci regionu jihovýchodní Asie.

KLM je známá také online službami pro zákazníky, které jsou dostupné například přes aplikaci Facebook Messenger anebo WhatsApp 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Moje články o Thajsku:

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit