Tento článek bych ráda věnovala adrenalinovým nadšencům všeho věku. Pokud máte pocit, že potřebujete zažít něco vzrušujícího, ať je vám, kolik chce, přiďte si sem na sladkovodní jezírko zařádit. Zaplatíte 500 Bathů (cca 350 Kč) za jednorázovou vstupenku, a pak tady můžete být celý den!

O tom, co můžete zažít na ostrosvě Kho Phangan, si můžete přečíst v předchozích dvou článcích:

Wipeout je zábava, kde překonáváte vodní překážky. Nejedná se o atrakci na moři, ale na malém sladkovodním jezírku.

Nejbláznivější atrakcí, kterou jsme nemohli minout na ostrově Kho Phangan, je wipeout. Pokud se díváte na televizi, na různé sportovní výzvy, víte, o čem je řeč. Nebo to určitě ví vaše děti, které se rády dívají na týmy či jednotlivce, které se pokoušejí zvládat šílené překážky na vodní hladině.

Wipe out

Jakmile se náš třináctiletý Albert o tomto „parku“ dozvěděl, věděli jsme, že tam s ním budeme muset jet. Věnovali jsme tomu tedy jedno dopoledne. Vždy je lepší sem dorazit časně (mají otevřeno od 10.00), protože si park užijete s méně lidmi než kolem oběda a odpoledne.

Je to opravdu oblíbené místo, na vše dohlížejí odborně vyškolení instruktoři, kterých je na místě několik, takže když má někdo nějaký problém, hned ho řeší. Také názorně ukazují, jak se mají jednotlivé překážky zdolávat a na co si dát pozor.

Wipe out

Start začíná zhoupnutím se na lanové houpačce, skočíte do vody a pak už jen zdoláváte překážky a posouváte se na konec. Pak vylezete z vody a můžete začít zase od začátku... pro zpestření si můžete lehnout na obří nafukovací polštář, na který na povel skočí dva až tři instruktoři a svým skokem vás vymrští do výšky 6 až 8 m. Je to šílené, každý, kdo si skočí, v letu vzduchem ječí, ale během chvíle to chce zkusit zase.

Wipe out

Myslím, že všechny překážky byly zdolatelné až na závěrečné červené koule, které byly tak náročné, že je za dobu, co jsme byli v parku, nikdo nedal.

 

Wipe out

Více na www.facebook.com/wipeoutphangan  nebo www.kohphanganthailand.com/adventure-activities/phangan-wipeout.htm

Odkazy, které se vám budou hodit

Čtěte také:

Reklama