Jestli hledáte thajský ostrov, kde není až tak moc lidí a kde zažijete ještě to pravé Thajsko, vyberte si Kho Thao nebo sousední Kho Phangan. Oba ostrovy jsme letos navštívili a bylo na nich krásně.

Kho Phang

Pobřeží Kho Phangan

Ráda bych více popsala, co všechno se dá dělat na Kho Phanganu. Nejlepší je, když si seženete mapu ostrova a motorku. Nebojte se, je řada začátečníků, kteří na motorce neseděli nebo to moc neumí. Na zdejších širokých silnicích si jízdu zdokonalíte. Půjčení motorky vyjde na den na 100 Kč. Neděste se, že po vás v půjčovně nebo na místě, kde se morky půjčují (obchody, cestovní kanceláře) budou chtít pas. I když je v průvodcích napsané, abyste nedávali pas z ruky, v Thajsku vám motorku bez pasu nepůjčí. Nemusíte se o něj bát. Dají si ho do šanonu s vaší smlouvou o půjčení a při návratu motorky vám jej vrátí.

Jestliže milujete párty, pak si nenechte ujít večírky spojené s úplňky měsíce. Psala jsem o nich v článku Cestopis Thajsko: Kho Phangan a Hat Rin, pláž úplňkového šílenství.

Jestliže se rádi potápíte a šnorchlujete, vyrazte s lodí z některého Divecentra na celodenní výlet Takové výlety vám zprostředkuje cestovní kancelář Nature  Escape  Amazing Travel Agency, má FB stránky, popřípadě DiveCentrum  Chaloklum Divers – využít můžete průvodce Jana Cabalky, což je náš kamarád, kterého můžeme jej jen doporučit!

Pokud se pokocháte výlety na různé pláže, pak můžete využít i „atrakcí pro turisty“, stejně jako jsme to udělali my. Záleží na tom, co vás baví, popřípadě co baví vaše děti. I když je ostrov menší, zajímavé tipy se tady rozhodně najdou. Píšu o možnostech, které jsem viděla nebo jsme je vyzkoušeli.

Kho Phang

Pobřeží Kho Pangan

Začnu úžasným trhem s jídlem. Každý večer propuká kousek od přístavu ve městě Thongsala po setmění skvělý trh s jídlem. Stánky ožijí, Thajci a Thajky začnou vařit, smažit, opékat, zamotávat a lisovat vše, co je dobré k jídlu. Stánek vedle stánku nabízí vše možné, na co si vzpomenete. Vůně jídla vás bezpečně přivede na místo, kde se trh koná… určitě vyzkoušejte!

Kho Phang

Trh s jídlem

Chcete jet kolem ostrova lodí? Podívat se na nepřístupné pláže jako je například známá Bottle beach? Pak si můžete koupit půldenní nebo celodenní výlet – podle toho, jaký program vás osloví. Prověřenou společností je Safari Boat, její služby vám zprostředkují kdekoliv na ostrově, hlavní kancelář najdete hned u hlavního přístavu ve městě Thongsala, cca 100 od přístaviště, kam přijíždějí všechny trajekty. Pokud chcete, pomohou vám s ubytováním, seženou slušné taxi, zprostředkují další cesty po Thajsku.

Kromě toho ale pořádají krásné celodenní nebo půldenní výlety lodí kolem ostrovů Kho Phangan i Kho Samui. Jejich služeb využívá velké množství turistů, protože jsou v této lokalitě nejlepší. Vše najdete na stránkách  www.safariboat.info.

Kho Phang

Angthong National Marine Park

Jestli vás lákají malé ostrůvky a přírodní rezervace můžete pak vyrazit na dobrodružnější výlet za poznáním. Vřele doporučuji! Angthong National Marine Park – přírodní rezervace, jedete rychlou lodí do areálu 42 tropických ostrůvků s bílými plážemi, lagunami, jeskyněmi, můžete využít možnost jízdy na kajaku, šnorchlování, objevení podmořské korálové zahrady, v ceně je odvoz z vašeho rezortu, oběd, relax, transfer do vašeho rezortu zpět. Angthong National Marine Park je úchvatné místo! Vše najdete na www.safariboat.info.

Kho Phang

Chcete se svést na slonu? Zaplavat si s ním v jezírku a nechat se unášet vodou na jeho hřbetu? Zastřílet si z luku nebo si vyzkoušet lanový park, kde v závěru fičíte na laně nad hladinou jezírka? Nebojte se, vše je bezpečné a tak zábavné! To vám nabízí Adventure park, více informací zase najdete na www.safariboat.info.

Kho Phang

Asi nejbláznivější atrakcí, kterou jsme nemohli minout, je „Wipe Out“. Pokud se díváte na televizi, na různé sportovní výzvy, víte, o čem je řeč. Nebo to určitě ví vaše děti, které se rády dívají na týmy či jednotlivce, kteří se pokoušejí zvládat šílené překážky na vodní hladině. Jakmile se náš třináctiletý Albert o tomto „parku“ dozvěděl, věděli jsme, že tam s ním budeme muset.  O tom bude další článek, s názorným videem, jak vás může vymrštit nafukovací polštář, pokud na něj skočí dvě osoby, a vy se těšíte, jaká to bude sranda ,až poletíte…

Kho Phang

Kho Phang

 

Více na www.facebook.com/wipeoutphangan nebo www.kohphanganthailand.com/adventure-activities/phangan-wipeout.htm

Kho Phang

Odkazy, které se vám budou hodit

  • Průvodce a organizátor výletů do džungle - rezervace Khao Sok v českém jazyce - Jan Cabalka firma NatureEscape. Adresa firmy: 45/1-2 moo1 Thongsala, KoPhanghan, 824 80, Thailand. Telefon +66970307238, e-mail thainatureescape@gmail.com http://a-t-a-amazing-travel-agency4.webnode.cz/o-nas/ - byli jsme s touto firmou v Khao Sok, mohu osobně doporučit!
  • www.nangyuan.com/en/home.html
  • thajsko.com
  • www.safariboat.info Krásné celodenní nebo půldenní výlety lodí kolem ostrovů Kho Phangan i Kho Samui
  • www.safariboat.info Výlety na ostrově Kho Phangan - jízda na slonech lesem i vodou, dobrodružný park, střelba z luku
  • www.safariboat.info Výlet za poznáním - Angthong National Marine Park – přírodní rezervace, jedete rychlou lodí do areálu 42 tropických ostrůvků s bílými plážemi, lagunami, jeskyněmi, možnost jízdy na kajaku, šnorchlování, objevení podmořské korálové zahrady, oběd, relax, transfer do vašeho rezortu.
  • Potápění s kvalitními, vyzkoušenými a spolehlivými potápěčskými základnami na obou pobřežích Thajska.Gulfský záliv (východní pobřeží) ostrovy Samui, Phangan, Tao.Vveškerý servis zajišťuje společnost „Chaloklum Diving“ sídlící na KoPhanganu. Více zde: a-t-a-amazing-travel-agency4.webnode.cz/o-nas
  • http://www.khaosok.com/index.php

Čtěte také:

Reklama