Na rozdíl od jiných, turisticky zasažených ostrovů si tento ostrov stále drží svou rajskou tvář. Je jasné, že časy se mění a moderní svět prostupuje do všech zákoutí oblíbeného Thajska, přece jen jsou místa, kde pokrok nejde tak rychle. Kho Phangan ale stále patří mezi ty, kde nepropukl stavební boom v celé své nahotě a kráse. Takže, jestli chcete vidět klasické Thajsko, vyrazte sem.
5b114c661de07obrazek.png

Kho Phangan není velkým ostrovem, z jihu na sever je to deset kilometrů, na délku má přibližně 15 km. Díky rozvoji ostrova má kvalitní silnice. Učila jsem se tady řídit na motorce a musím říci, že jsem byla za stav silnic vděčná. Žádné díry, silnice je široká a naštěstí na nich není velký provoz.
Tento ostrov, i když je klidný a pohodový, má svou světovou „atrakci“ a tou je pláž Hat Rin a její úplňkové mejdany, obři megaparty, kam se sjíždí jednou za měsíc na termín úplňku velké množství turistů. Může za to obrovský měsíc!
5b114c946e151obrazek.png

Když se blíží úplněk, sjedou se na ostrov tisíce mladých lidí, kteří chtějí popíjet a pařit na této nevelké pláži. Je to už tradice, nikdo pomalu neví, jak tato móda vznikla, ale jedno je jasné – když jedete kolem Hat Rin, vidíte na cedulích restaurací nápisy – děláme snídaně po celý den...

Pařby jsou organizované, přijíždějí sem dýdžejové z celého světa, účastníci party se mohou pomalovat fosforeskujícími barvami a užít si úplněk až do rána. Pak zase všichni odjedou a pláž a její okolí relaxuje a připravuje se na další úplněk. Tato oblast je tedy díky šílené úplňkové party velmi oblíbená a vytížená. Stala se kultovním místem ostrova. V době úplňku se jí místní vyhýbají a davy návštěvníků proudí směrem sem.
5b114d2b84b1aobrazek.png

Mohou za to „Super úplňky“. Poloha pláže Hat Rin a vlhkost, která stoupá z moře, se nad hladinou a na obzoru vytvoří optický jev – měsíc vypadá obrovsky. Když jsou „super úplňky“, je měsíc „přes půl nebe“, jak píší účastníci party na svých diskusích.  V posledních letech se slaví ještě dvě menší party, jako je festival „Poloviny měsíce“ v Ban Thai – 2x do měsíce a pak party „Temného měsíce“ v Ban Khai. Tyto večírky ale nejsou tak exponované jako Full Moon party na Hat Rin.
5b114ceba7b14obrazek.png

Moje zkušenost - Když se na pláž dostanete každý jiný den kromě období úplňku, oceníte krásu této pláže. Lehce tady pofukuje a skoro pokaždé jsou tady příjemné vlny. Pláž má krásný bílý písek, příjemný a pozvolný vstup do hloubky. Musím říci, že jsme si to tady náramně užili. Jen cesta sem, na východ ostrova je trochu krkolomná. Pokud jedete na mopedu, čekají vás v závěru cesty pěkné kopečky, kdy jedete zatáčkami strmě nahoru a zase strmě dolů. Určitě to zvládnete, ale pak si budete na pláži říkat „To teda byla jízda!!!“ a nebudete vědět, zda jste se víc potili z té cesty nebo z tepla.. Rozhodně stojí za to se sem vypravit.


Kolem pláže je také spousta různých obchůdků a butiků, zejména krásné stříbrné šperky mohu doporučit!
Těším se, že se díky článkům, které napíšu, zase ve vzpomínkách vrátím na místa, kde jsem byla a která mám ráda. A že se s vámi o ně podělím.5b114cc6af737obrazek.png

Rady na cestu do Thajska:

Do thajského Bangkoku ráda letím s holandskou leteckou společností KLM s přestupem v Amsterdamu (www.klm.cz). Z Prahy si můžete zvolit mezi nejméně 5 lety denně. Z Amsterdamu se pak letí v kuse přes noc, což je velká výhoda této společnosti. Na místě přistanete další den ráno vyspalí a máte celý den ještě před sebou.

KLM Royal Dutch Airlines je velice inovativní evropská letecká společnost. Společně se sesterskou společností Air France obslouží KLM přes 77 milionů cestujících ročně, má flotilu se 573 letadly, která létají do 243 destinací ve 103 zemích. Spojení leteckých společností KLM a Air France navíc umožňuje výběr z většího počtu letů s přestupem v Paříži, nebo propojení s partnerskými leteckými společnostmi pro přesuny v rámci regionu jihovýchodní Asie.

KLM je známá také online službami pro zákazníky, které jsou dostupné například přes aplikaci Facebook Messenger anebo WhatsApp 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Zdroj fotografií: Shutterstock.com

Přečtěte si i jiné naše cestovatelské články:

Uložit

Uložit

Reklama