Pokud se budete na své cestě pohybovat v blízkosti ostrovů Kho Tao, Kho Phangan či Kho Samui, pak na něj určitě narazíte. Nejspíš asi v různých letáčcích a nabídkách místních cestovních agentur. Kho Nang Yuan, malinské souostroví leží v blízkosti ostrova Kho Tao. Dostanete se sem taxi lodí za 400 bathů z hlavního přístaviště na Kho Tao.

Kho Nang Yuan

Kho Nang Yuan jsou tři malé ostrůvky spojené písečnými plážemi a „kosami“, které s přílivem mizí a zase se vynořují. I když zmizí, přejdete ji pěšky, jen vám voda sahá do půlky lýtek. Při odlivu je široká několik metrů. Je to nádherné místo, uvedené v mnoha původcích, patří mezi 10 NEJ z celého Thajska, které Thajci doporučují navštívit.

Kho Nang Yuan

Musím sama uznat - pláže jsou opravdu nádherné. Pokud je krásně, má moře světle modrou a blankytnou barvu. Díky hodně světlému písku je průzračné, což jsou výborné podmínky pro šnorchlování. Desítky metrů od ostrova je bohatý korál, pěkně živý, takže se připravte na zážitek. Ryby jsou vidět prakticky všude, i v blízkosti pláže - i když zde jich je méně. Byla jsem svědkem toho, jak létací ryba, která nejspíš zabloudila na břeh ve svých skocích, skončila jedné paní na zádech... paní se lekla asi víc než ryba, která byla naštěstí rychle fuč... Pokud tedy máte rádi šnorchlování a objevování podmořského světa, je toto místo přímo pro vás!

Kho Nang Yuan

Korál také navštěvuje a pozoruje mnoho potápěčů, je to jedno z oblíbených míst potápěčských základen na Kho Tau.

Kho Nang Yuan

Díky své jedinečnosti a kráse sem každý den přijíždějí výletní lodě jak z okolních ostrovů, tak z pevniny. Na ostrovech funguje Nangyuan Island Dive Resort, takže když zde chcete strávit noc, můžete - více na www.nangyuan.com/en/home.html.

Kho Nang Yuan

V případě ubytování je nutné si svou chatičku zabookovat hodně dopředu, abyste měli jistotu noclehu. Když přijedete, nemáte šanci na ubytování, všechny chatičky jsou hodně dopředu vyprodané. Nejlevnější chatky jsou za 1500 Bathů, cena stoupá podle vybavenosti pokojů a polohy. Pokud tady budete jako hosté, neplatíte vstup, máte zdarma lehátka na pláži a cestu zpátky lodí - musíte ji ale najít, informace o bezplatné cestě zpět jsou velmi chaotické. Jinak taxi loď vás sveze na Kho Tao do přístavu za 200 Bathů na osobu. Pokud tady budete spát, určitě vás překvapí velké množství neškodných krabů různých velikostí, kteří vylézají po setmění, najdete je v trávě v blízkosti chatek po celém kopci.

Kho Nang Yuan

My jsme si ubytování zaplatili na 1 noc, tři měsíce dopředu, protože jsme zde chtěli spát, strávit tady romantické chvíle, když návštěvníci odjedou, a užit si krásné pláže při západu sluníčka a s ranním rozbřeskem. Když pominu deštivý večer, ráno bylo opravdu krásné. Až po desáté hodině začali přijíždět výletníci a pláž se začala plnit lidmi. Bohužel hezké počasí vydrželo jen do oběda. I tak ale stálo za to.

Kho Nang Yuan

Bohužel bylo dost deštivo, a i když jsme si užili slunné dopoledne, kolem oběda přišly dvě bouřky. Tuhé slunečníky s lehátky se rázem změnily v docela kvalitní voděodolné deštníky, takže na nás byl vtipný pohled. Zabalení do ručníků jsme se choulili do bezpečí slunečníku, aby na nás nefoukalo a nepršelo.

Odjížděli jsme kolem třetí odpoledne zpět na Kho Tao a následně jsme měli radost, že jsme jeli touto odpolední lodí. Ve čtyři odpoledne začala další bouřka s prudkým lijákem, který skončil až někdy v devět večer. Stánkaři na Kho Tao tyto deštivé dny využili k prodeji pláštěnek a deštníků.

Kho Nang Yuan

Strávili jsme tady 1 den a 1 noc naší dovolené a stálo to za to. Kdyby bylo lepší počasí, nazvala bych ho dnem v ráji... Ale i když pršelo, stejně bylo venku vedro, prostě jen přišel tropický déšť a bouřky.

Moje rady:

  • Dostanete se sem jen lodí. (V každé turistické agentuře vám poradí jakou - podle toho, odkud jedete.)Nejjednodušší je to z přístavu na Kho Tao - vezměte taxi boat za 400 bathů.
  • Nezapomeňte, návštěvníci Ko Nang Yuan musí zaplatit 100 bathů poplatek (nevztahují se na vás, pokud zůstanete přes noc).
  • Plastové lahve a plechovky jsou na ostrově zakázány. Pokud si je s sebou vezete, musíte je nechat u vstupu, při odjezdu si je zase můžete vzít zpátky. Kupte tedy vodu a jiné nápoje ve skleněných lahvích, na Ko Tao, abyste se vyhnuli placení přemrštěné ceny na ostrově Ko Nang Yuan.
  • Na Kho Nang Yuan jsou 2 restaurace, kde se najíte i napijete, ale ceny jsou díky oblíbenosti místa vyšší. Jestli je vám líto dát víc peněz za jídlo, vezměte si sebou svačinu.
  • Na ostrově je vedle recepce rezortu i sekce první pomoci, když se někomu něco stane, pomohou vyřešit problém.

Odkazy, které by vás mohly zajímat pro dovolenou v Thajsku - v oblasti Kho Tao, Kho Phangan a Kho Samui:

Čtěte naše články:

Reklama