5b154f0d53b15obrazek.png
Tržnice s jídlem

Milujete tržnice s jídlem? V Thajsku jsou na taková místa úplní odborníci! Tržnice ožívá večerním životem, všude to voní a vám se sbíhají sliny. Na Kho Phanganu rozhodně vyrazte do tržnice uprostřed hlavního města Tong Saly. Najdete ji kousek od přístavu. Dáte si tam thajské speciality jako mořské plody, kuřecí špízy, spoustu druhů kari a jiné thajské dobroty, které možná ani nebudete mít odvahu ochutnat: v nabídce jsou také brouci, věci z podivného těstíčka nebo kuřecí pařátek.

5b154f9b12524obrazek.png
Skvělé potápění na útesu Sail Rock

Jedna z nejlepších potápěčských lokalit v thajském zálivu se nachází na Kho Phanganu a jedná se o útes Sail Rock. Je to místo, kde, pokud máte štěstí na počasí a na klidné moře, zažijete „podmořský ráj“.  Kde jinde se vám povede během 15 minut vidět exotické červené ryby chevron tang, soltýny nebo žlutoocasé barakudy v hojném počtu proplavávat hejnem, které kolem vás krouží v malé spirále. Je to nádherný zážitek. Takové množství druhů ryb a počtu kusů v rámci jednoho místa se jen tak na světě nenajde. „Plavete z jednoho hejna do druhého, mnozí mi klienti si to pochvalují a to už zažili potápění v Austrálii nebo Egyptě,” komentuje Honza Cabalka, divemaster, který žije na Kho Phanganu. Sail rock je zážitek i pro ty, co za sebou mají potápění na Maledivách nebo v Austrálii. Přitom jsou tu poměrně snadné ponory, které mohou absolvovat i úplní začátečníci. Potápěčský výlet na Sail Rocku je možné zařídit každý den, ale pozor na situaci a podmínky. Někdy je lepší počkat den nebo více, až bude lepší viditelnost a nebudou velké vlny, radí potápěči z ověřené potápěčské školy Chaloklam Diving. Jestli se nepotápíte, určitě šnorchlujte! Potápěči berou na své výlety i šnorchlisty.
5b154fb2bdb28obrazek.png

Kam za muzikou?

Určitě si nenechte ujít návštěvu baru Rasta Home, kde každý pátek vystupují živé kapely hrající pop, rock a reggae. Nebo v úterý a v sobotu můžete navštívit Jamm session,  kde se prolínají všelijaké hudební styly i hudebníci na pódiu. Chodí sem mnoho místních i hodně cizinců, kteří na ostrově žijí dlouhodobě. Toto zajímavé setkávání má dlouhou tradici. Vyzkoušeli jsme je a opravdu se jedná o moc příjemné akce.
5b154fcaadeddobrazek.png

Restaurace s grilováním na stole

Pokud máte rádi thajské jídlo a chcete ochutnat více dobrot, vyzkoušejte místní tradiční grilovačku na stole zvanou „Mukata“. Zaplatíte vstupné a můžete sníst během večera vše, co si dáte na talíř. Nedávejte si na talíř víc, než na co vám stačí síly. Na to jsou v těchto podnicích velmi hákliví. Funguje to tak, že si ze stolu plného surovin vyberete, na co máte chuť. Nabídka je opravdu velmi bohatá. Nandáte si na talíř syrovou zeleninu, nudle, rýži, maso a mořské plody, a to si pak sami grilujete na stole. Dělá se na několika místech na ostrově, zkuste třeba Chao Jom BBQ.
5b15507a127a8obrazek.png

Kam na pláže?

Všechny pláže jsou na Kho Phanganu krásné. Vybrala jsem jich pro vás několik, které vám popíšu v dalším článku. Pohybovali jsme se po západním pobřeží, nadchlo nás, jak čisté a krásné zdejší pláže jsou. Těšte se na další článek.

Jak se nejlépe dostat do Thajska?

Já jsem letěla s leteckou společností KLM do Bangkoku v brzkých odpoledních hodinách (www.klm.cz) . Přestupovala jsem v Amsterdamu, odkud jsem téměř hned pokračovala do Bangkoku. Let trval i s přestupem 14 a půl hodin. Z Prahy je možné volit mezi nejméně 4 lety denně. Let z Amsterdamu do Bangkoku byl přes noc, což je velká výhoda, protože se stihnete vyspat. Na místě jsem byla odpočatá a svěží v 10 hodin ráno místního času.

Cesta zpátky byla také přes noc, což je výhodou, kterou mají tyto evropské letecké společnosti, nepřestupujete někdy o půlnoci, tak se určitě stihnete vyspat. Pokud zvolíte kombinaci letů tak, abyste měli delší čas na přestup v Amsterdamu, můžete stihnout „na skok“ i návštěvu centra města. Spojení mezi letištěm Schipol a městem je velmi snadné a rychlé. Při delším přestupu na amsterdamském letišti Schipol můžete využít služeb salónku, například KLM Crown Lounge. Může být bezva se po dlouhém letu vysprchovat, v klidu najíst, nebo využít relaxační křeslo. KLM Crown Lounge má otevřeno od brzkého rána do posledního večerního letu KLM. Vstup stojí od 25-45 EUR, platí se kreditní kartou. Nebo je možné platit nasbíranými mílemi, pokud jste členy věrnostního programu Flying Blue.

Moje články o Thajsku:

Uložit

Uložit