Jednou z památek, které chci ve svých článích o Thajsku a Bangkoku ještě zmínit, je Golden Mount. Tak se tato památka jmenuje. Nicméně je to na základech starobylého chrámu uměle zbudovaný pahorek, na kterém stojí zlatá věž a je výrazná při pohledu na bangkocké vrcholky.

Golden Mount

Kde ji najdete? Naproti chrámu Wat Rajnadda uvidíte nevelký pahorek, na jehož vrcholku stojí zlaté čedí (věž). Pahorek má velkolepý název Golden Mount (Zlaté návrší) nebo také Phu Khao Tong. Stojí v prostoru Wat Saket, polorozpadlého chrámu z osmnáctého století z doby Ramy I. K základně pahorku se dostanete podél zrekonstruovaných hradeb starého města, kolem malého ptačího a starožitnického trhu, a dále podle ukazatelů.

Golden Mount

Použijte zvony a zvoňte!

Golden Mount

Golden Mount

Na vrcholek se dostanete po schodech – neděste se, že budete stoupat do nebes a budete vyřízení... je to příjemná a zvládnutelná procházka. Co mě úplně dostalo, byly chrámové zvony, které v různých velikostech a tvarech lemují schody vedoucí na vrcholek. Jsou nádherné na pohled, a jak krásně a majestátně zní… moje rada: neostýchejte se, a pokud s vámi šije pokušení, klidně si na každý zazvoňte! I když máte pocit, že to musí být slyšet na druhém konci Bangkoku, zvoňte! Pro nás to by nádherný zážitek. Podívejte se na fotky.

Golden Mount

Zajímavost: Každý první týden v listopadu se koná v blízkém Wat Saket obrovský chrámový trh. Při této příležitosti je návrší osvětleno barevnými lampiony a lucerničkami a celý areál zaplní pouťové atrakce, stánky s občerstvením a pouliční baviči. To musí být krása! Hlavně ty rozsvícené lucerny a lampiony!

Golden Mount

Čtěte také:

Odkazy, které se vám budou hodit

Reklama