Projeli jsme ostrovy Kho Tao, Kho Phangan a Kho Samui. Strávili jsme pár dní v Bangkoku, prošli si známou ulici Khaosan Rod, prohlédli si památky. Zjistili jsme, jaká je to pro cestovatele přátelská a bezpečná země. Místo, kde můžete levně cestovat vlakem, busem, místními letadly, vše spolehlivě funguje.
5aa11b6ecc0f9obrazek.png

Tento pátek vyrážím do Thajska opět. Moc se těším, jsem zvědavá, co se zase změnilo, jestli z místa, které bylo poloprázdné a bez turistů se už vlivem změn nestalo něco, co nepoznám. Těším se na milé a usměvané lidi, kteří mne vždy pozitivně nabijí. Už se mi sbíhají sliny, až někde na tržišti ochutnám kuřecí špízky, krevety, kus ryby, nudle.
Náš plán cesty je v podstatě stejný jako před 10 lety, kdy jsme sem cestovali poprvé. Prvním místem je Kho Phangan, pak přejedeme na můj hodně oblíbený ostrov Kho Tao. Poslední destinace ještě není upřesněná, mezi možnostmi volby je Kho Lanta, Kho Jum nebo Kho Phayam… rozhodneme se na místě, podle počasí a nálady. Jede nás 9, takže o zábavu bude postaráno. Jedeme s kamarády, pro které je Thajsko první asijská cesta. Baví nás pozorovat jejich cestovní horečku a to, v jakém jsou očekávání. Prožívají přesně to, co známe, když vyrážíme někam do neznáma. Tento slastný pocit je úžasný a opojný.
5aa11bf9adc90obrazek.png

Těším se, že budu mít zase pro vás zajímavé tipy na současná místa v Thajsku, jaké to tam je dnes, co je nového, co stojí za doporučení a co už ne. Ze svých zážitků zase připravím cestopis a seznámím vás s naší cestou, místy, s tipy na ubytování a dopravu, doporučení na zajímavá místa a restaurace. 
5aa11bb2483d7obrazek.png

Vše najdete v mé záložce Klara blog cestování

Letecky do Thajska – leťte s KLM do Bangkoku

Pro lety do thajského Bangkoku ráda volím holandskou leteckou společnost KLM s přestupem v Amsterdamu (www.klm.cz). Z Prahy si můžete zvolit mezi nejméně 4 lety denně. Z Amsterdamu se pak letí v kuse přes noc, což je velká výhoda této letecké společnosti. Na místě přistanete další den ráno vyspalí a máte celý den ještě před sebou.

Pokud jste navíc členem věrnostního programů Flying Blue jako 27 milionů cestovatelů po celém světě, pak za každý let se kteroukoliv ze společností Sky Team Alliance získáte míle, které vám zpříjemní další cestování nižší cenou letenky, zařazením do vyšší třídy, levnějšími službami v hotelích nebo u dalších partnerů, či jiným benefitem, který si sami vyberete.

Díky členství v programu Flying Blue můžete při delším přestupu navštívit některý z letištních salónků KLM. Při tak dlouhých letech, kdy navazuje čekání na letišti, je toto zázemí naprosto ideální (sprcha, něco dobrého k jídlu, čtenářský nebo relaxační koutek, připojení k internetu, apod.).  Vstup stojí od 25-45 EUR, platí se kreditní kartou. Nebo je možné platit nasbíranými mílemi, pokud jste členy věrnostního programu Flying Blue.

Uložit

Reklama