Mezi prvními to byla nejznámější vyhlídka ostrova.
5daec73e0b985obrazek.png

Vyráželi jsme z přímořského městečka Saint Paul hned po časné snídani. Přivstat se vyplatí, zvlášť když se nechcete připravit o krásné výhledy. Velmi často se kolem poledne, někdy i dopoledne, začnou na horizontu kupit mraky a to jsme přece jen nechtěli.

Už cesta nahoru do výšky 2190 m je zážitek. Je dobře značená, neměli byste tedy zabloudit. Se stoupající výškou jedete čím dál více klikatějšími zatáčkami do strmého kopce. Až nahoru vede velmi slušná asfaltka a nahoře v cíli jsou pro návštěvníky připravena parkoviště. Vyhlídka Maido otevírá brány do jedné ze tří prastarých sopečných kalder, které se zde nazývají „cirque“. Cirque Mafate leží nejzápadněji.

Když stojí při okraji kaldery, otevírá se vám jako na dlani nádherné údolí, tvořené drsnými horami a skalami. Na rozdíl od ostatních dvou kalder je Mafate velmi pusté místo, kde skoro nic neroste. Díky vyhlídce je hezky vidět nejvyšší hora ostrova, Piton des Neiges se svými 3070 m a vesnička, která je přístupná pouze pěšky nebo vrtulníkem.

Vyhlídku Maido jsem si opravdu užila. Je to krása si tady sednout a vnímat tu horskou nádheru. Těšila jsem se, kam všude se ještě podívám, jak další dny vylezeme na nejvyšší horu a podíváme se na vulkán Piton de la Fournaise. Z Maido vede mnoho pěších tras různými směry, kam se můžete vydat na trekové výlety. Všechny jsou velmi dobře značené. Stejně tak tady začínají trasy pro horská kola, strmé adrenalinové sjezdy řada lidí miluje a Maido je pro ně rájem. Z místa vyhlídky si můžete udělat krátkou procházku po okolí, po 1 km narazíte na horskou restauraci, kde si můžete dát kávu a pokochat se dalšími výhledy.
5daec75c6c560obrazek.png
5daec7697ac43obrazek.png
Cestu zpátky jsme si zpestřili dalším výletem. Nejeli jsme zpátky do Saint Paul, ale odbočili jsme na vedlejší silničku vedoucí po vrstevnici hory. Krásné lesy, pikniková místa, nádherné stromy, potoky, to nás úplně nadchlo! Cesta se po 35 km stočí zase zpátky k moři a městečko L´Etang – Salé les Bains vás přivítá krásnou pláží a skvělými pobřežními hospůdkami.  
5daec776abf08obrazek.png

Články, na které se můžete těšit:

  • Koupání na Réunionu, krásná laguna i divoké moře
  • Údolí Cialos
  • Údolí Salazie
  • Vyhlídka Maido a údolí Mafate
  • Co ochutnat na ostrově Réunion
  • Krásné vodopády – Parc de la Grande cascade Langevin
  • Vulkán Piton de la Fournaise
  • Výstup na nejvyšší horu, Piton des Neiges, moje první hora, co má 3000 m
  • Pralesy ve středu ostrova
  • Co si koupit na Réunionu
5da596d961562obrazek.pngRady na cestu
Réunion je ostrov, kterému se říká „Havaj Indického oceánu“. Je zámořským departmentem Francie a jedním z nejvzdálenějších regionů Evropské unie. Hlavním městem této nejlidnatější zámořské části Francie je Saint-Denis, ležící na severním pobřeží ostrova.
Z Prahy se na Réunion dostanete nejsnáze přes Paříž s aerolinkami Air France. Zpáteční letenky se pohybují okolo 22 až 26 tisíc korun, v závislosti na přesném termínu. Let z francouzské metropole do Saint-Denis trvá asi 10 hodin. V Paříži musíte přejet na jiné letiště, avšak pro držitele letenky Air France je k dispozici bezplatná doprava autobusem mezi letišti Charlese de Gaulla a Orly.
Držitelé karet věrnostního programu Flying Blue mohou využít vstupů do letištních salonků, přednostního odbavení Sky Priority, a to v závislosti na počtu nasbíraných mílí.
Na Réunionu můžete platit v eurech, je to místní oficiální měna. Voda z vodovodu je pitná. Na ostrově velmi dobře funguje veřejná doprava. Výhodou je i využívání mobilních telefonů, stejně jako byste byli v Evropě nebo v ČR. Celkově se jedná o destinaci, která službami připomíná Evropu, zatímco významné plus je nádherná příroda, zajímavé památky, skvělé jídlo a příjemní místní obyvatelé.

Čtěte také:

Reklama