V objevování krás přírody na naší dovolené jsme chtěli vidět tolik zmiňované vodopády ve všech průvodcích. Réunion není jen ostrovem vysokých hor a žhavých sopek, ale také krásných vodopádů, pro které hory a skály vytvořily výborné podmínky.
5dde9188bd414obrazek.png
Ne nadarmo je tento ostrov lákadlem nadšenců pro adrenalinové sporty, zejména pro canyoning. Jedná se o adrenalinový sport, vyžadující dobrou duševní a fyzickou kondici. Také musíte mít dobré vybavení, se kterým jde zdolávat kaňony horských potoků a říček. Pokud se do toho pustíte, čeká vás slaňování skalních stěn či vodopádů, plavání nebo brodění v chladné vodě, skoky do tůní a jezírek. Pokud jsou pro to dobré podmínky, pak vyznavači canyoningu využívají skalní stěny nebo koryta jako skluzavku v proudu vody. Je to adrenalin jak pro začátečníky, tak pro profesionální sportovce. Na ostrově je několik renomovaných agentur, které vám připraví podle vašeho přání akční výlet, na který nezapomenete. Součástí je i půjčení potřebné výstroje a průvodce, který má celou skupinu na starosti.
5dde91d587d9bobrazek.png
Vodopády ale můžete obdivovat jen tak, že se k nim vydáte a budete pozorovat jejich krásu. Na Réunionu je najdete v okolí města St. Joseph, musíte se dostat do místa Grand Galet. Odtud je to už kousek k několika vodopádům, které spojuje Parc De La Grande Cascade na říčce Langevin. Kolem některých vodopádů vedou turistické stezky, takže můžete spojit několika hodinový výlet s cílem dojít k vodopádům. Více najdete na stránce zde https://habiter-la-reunion.re/les-cascades-de-la-reunion/
Pro nás to byl výlet na celý den, už jen cesta k vodopádům byla zážitek. K menším vodopádům můžete slézt, a když se vám chce, klidně se i vykoupat ve studených tůních. Údolí s říčkou Langevin je krásné, plné zeleně a tropických rostlin. Podívejte se na naše fotografie, jak dech beroucí výhledy vodopády nabízí.
5dde916025725obrazek.png

Tipy na agentury, které nabízí na Réunionu canyonig:
http://canyoning-ilereunion.com/
https://www.adrenalile.com/
https://www.canyoning-la-reunion.fr/
https://www.canyonaventure.re/

Články, na které se můžete těšit:

  • Údolí Salazie
  • Vulkán Piton de la Fournaise
  • Pralesy ve středu ostrova
  • Co si koupit na Réunionu
5da595c0e4bd3obrazek.pngRady na cestu

Réunion je ostrov, kterému se říká „Havaj Indického oceánu“. Je zámořským departmentem Francie a jedním z nejvzdálenějších regionů Evropské unie. Hlavním městem této nejlidnatější zámořské části Francie je Saint-Denis, ležící na severním pobřeží ostrova.

Z Prahy se na Réunion dostanete nejsnáze přes Paříž s aerolinkami Air France. Zpáteční letenky se pohybují okolo 22 až 26 tisíc korun, v závislosti na přesném termínu. Let z francouzské metropole do Saint-Denis trvá asi 10 hodin. V Paříži musíte přejet na jiné letiště, avšak pro držitele letenky Air France je k dispozici bezplatná doprava autobusem mezi letišti Charlese de Gaulla a Orly.

Držitelé karet věrnostního programu Flying Blue mohou využít vstupů do letištních salonků, přednostního odbavení Sky Priority, a to v závislosti na počtu nasbíraných mílí.

Na Réunionu můžete platit v eurech, je to místní oficiální měna. Voda z vodovodu je pitná. Na ostrově velmi dobře funguje veřejná doprava. Výhodou je i využívání mobilních telefonů, stejně jako byste byli v Evropě nebo v ČR. Celkově se jedná o destinaci, která službami připomíná Evropu, zatímco významné plus je nádherná příroda, zajímavé památky, skvělé jídlo a příjemní místní obyvatelé


Čtěte také:

Reklama