Réunion je ostrov ležící v Indickém oceánu. Je zámořským departmentem Francie a jedním z nejvzdálenějších regionů Evropské unie. Hlavním městem této nejlidnatější zámořské části Francie je Saint-Denis, ležící na severním pobřeží ostrova.

5d9db878c21daobrazek.png
5d9dba1e64d87obrazek.png
Tento ostrov vás překvapí svou přírodou.
Tolik zeleně, vodopádů, divokých pláží a nádherných hor jsem ještě nikde neviděla. Upřímně jsem se těšila, jak si Réunion užiju. I když sem letíte dlouho, let z Paříže trvá kolem deseti hodin, máte se na co těšit. My jsme si hned na letišti vypůjčili auto (je to celkem snadné, je zde několik autopůjčoven) a vyrazili jsme vstříc novým dobrodružstvím. Ubytování jsme řešili „za pochodu“ díky internetu, nikdy se nám nestalo, že bychom neměli kde přespat.
5d9db89c92087blobid0.png
5d9db9e442f76obrazek.png
Ráda se s vámi podělím o místa, která jsem navštívila a o fotky. Budu ráda, když budou mé články pro vás inspirativní a budete se také na Réunion chtít podívat. Je to opravdu jedinečný ostrov. Nedá se zaměnit s žádnou evropskou zemí. Sopečné krátery, které jsou vyhaslé i aktivní lákají k vysokohorským túrám, ale pokud na ně nemáte kondici, jednoduše si zvolíte jiné, méně náročné trasy, kterými je celý ostrov doslova protkán. Všechny tři údolí vzniklá sopečnou činností jsou velmi krásná a navíc každé údolí je jiné, má jiný ráz. I když se v moři moc nevykoupete kvůli silným mořským proudům a všudypřítomným žralokům, na západě ostrova najdete pláže podobné Karibiku s bílým pískem chráněné útesy, přes které se nebezpečné ryby nedostanou a koupání je zde bezpečné a bez vln. Za celou dovolenou jsme nenašli místo, které by nás nudilo. Naopak, když jsme odjížděli, říkala jsem si, co jsme ještě nestihli.
5d9db9b11f254obrazek.png
5d9db9c83bc43obrazek.png

Zdroj fotografií: Klára Křížová, www.shutterstock.com

Mé články budou o těchto místech:

  • Koupání na Réunionu, krásná laguna i divoké moře
  • Údolí Cialos
  • Údolí Salazie
  • Vyhlídka Maido a údolí Mafate
  • Co ochutnat na ostrově Réunion
  • Krásné vodopády – Parc de la Grande cascade Langevin
  • Vulkán Piton de la Fournaise
  • Výstup na nejvyšší horu, Piton des Neiges, moje první hora, co má 3000 m
  • Pralesy ve středu ostrova
  • Co si koupit na Réunionu

Rady na cestu

Réunion je ostrov ležící v Indickém oceánu. Je zámořským departmentem Francie a jedním z nejvzdálenějších regionů Evropské unie. Hlavním městem této nejlidnatější zámořské části Francie je Saint-Denis, ležící na severním pobřeží ostrova.

Z Prahy se na Réunion dostanete nejsnáze přes Paříž s aerolinkami Air France. Zpáteční letenky se pohybují okolo 22 až 26 tisíc korun, v závislosti na přesném termínu. Let z francouzské metropole do Saint-Denis trvá asi 10 hodin. V Paříži musíte přejet na jiné letiště, avšak pro držitele letenky Air France je k dispozici bezplatná doprava autobusem mezi letišti Charlese de Gaulla a Orly.

Držitelé karet věrnostního programu Flying Blue mohou využít vstupů do letištních salonků, přednostního odbavení Sky Priority, a to v závislosti na počtu nasbíraných mílí.

Na Réunionu můžete platit v eurech, je to místní oficiální měna. Voda z vodovodu je pitná. Na ostrově velmi dobře funguje veřejná doprava. Výhodou je i využívání mobilních telefonů, stejně jako byste byli v Evropě nebo v ČR. Celkově se jedná o destinaci, která službami připomíná Evropu, zatímco významné plus je nádherná příroda, zajímavé památky, skvělé jídlo a příjemní místní obyvatelé.

5d9db2f70ebedobrazek.png

Reklama