Letos v březnu 2014 jsem s mým mužem Radkem byla na dovolené v Indonésii. Procestovali jsme část Bali, letěli na Flores, na ostrovy v komodské přírodní rezervaci. Z této dobrodružné cesty chystám tento cestopis, budu ráda, když se vám některé rady budou hodit, pokud se ocitnete na stejných místech, nebo budou moje články pro vás inspirací.

Kanawa Island

Procestovali jsme východ Bali a rozhodli jsme se odletět na ostrov Flores. Souostroví Komodo, komodští draci a nádherné potápění spolu se šnorchlováním, to vše byly také cíle naší cesty do Indonésie. Dostali jsme se tam snadno – na balijském letišti jsme koupili letenku místní letecké společnosti Lion Air (1 vyšla asi na 1500,-), sbalili batoh a za hodinu a půl letu jsme vystoupili na malém letišti v přístavu Labuanbajo. Pokud jste si vzpomněli na Sandokana a Perlu z Labuanu, ano, ta souvislost je jistá. Jen ten ostrov Mompračem jsem na mapě nenašla…

Kanawa Island

Zato jsme měli už z Prahy od jedné kamarádky tip na ostrov Kanawa, asi 10 km od Labuanbaja. http://kanawaislandresort.com/ - podívejte se na tu krásu!

Předchozí články:

Nebudu se rozepisovat o přístavu a městě Labuanbajo, vůbec se mi nelíbilo a navíc lilo a lilo jako z konve, což vám negativní pocit ještě umocní. Pokud tady ale budete chtít spěšně přespat, hotel Gardena s jeho bungalovy můžeme doporučit. Nocleh za 350,- pro dva ve slušné chatičce s větrákem. Přístav je plný místních cestovních potápěčských agentur a center, která nabízejí vše, na co si vzpomenete. Výlety lodí, kde se spí několik dní, s potápěním, šnorchlováním, výlety na jedinečné ostrovy Komodo a Rinca, kde žijí komodští draci, třímetroví ještěři.

Kanawa Island

A na Komodo jsme moc chtěli. Když už jsme letěli takovou dálku, nechat si ujít komodské draky nebylo možné!Obcházeli jsme jednotlivé agentury a centra, ale výlety se nám zdály dost drahé. Cena výletu se odvíjela od počtu účastníků výletu, a když jich bylo málo, byl výlet drahý. Byli jsme ale připraveni zaplatit i více, chtěli jsme je vidět a podívat se na moře v národním parku Komodo.

Kanawa Island

Vedle našeho hotelu – bungalovů Gardena byla taková dřevěná bouda, na Indonésii celkem slušná kancelář bungalovů Kanawa. Když si ověříte, že mají na ostově v bungalovech volno, zapíší si vás do registru a můžete vyrazit na ostrov. Pokud by měli plno, není možné na ostrov cestovat. Loď je pro návštěvníky každý den zdarma – funguje jako takový pendlující taxík mezi Labuanbajem a Kanawou. Měli jsme tento tip už z Prahy, takže jsme se rozhodli na chvíli opustit myšlenku cestování za draky a zvolili jsme Kanawu, že to bude skvělé místo na nicnedělání, slunění, koupání..

Kanawa Island

Už z webových stránek http://kanawaislandresort.com/  je patrné, že Kanawa je rajský ostrov. Obejdete ho kolem dokola za hodinu. Průzračné moře, neuvěřitelný podmořský život, skvělé šnorchlování, pár chatiček, kde se ubytujete, jednoduchá restaurace, kde je na ceduli napsáno, co dneska vaří – to, co přivezli rybáři, a to, co sklidili na jejich zahrádce (měli tady lilky, rajčata, byliny, brambory…). Vedle restaurace je skromný domek s potápěčským centrem.

moře

Kanawa Island

Prostě Kanawa nám učarovala už na obrázku. Tak jsme se tam vydali a věřte: Byl to ráj. I s tím pověstným hadem. Domluvili jsme se tedy v té kanceláří, zabookovali si 4 noci a druhý den ve 12 jsme odjeli lodí (Kanawa loď jede každý den z ostrova v 8.00 – odváží turisty zpět do Labuanbaja a z Labuanbaja zase ve 12 hodin veze potraviny a nové hosty.)

Kanawa Island

Kanawa Island

Už když jsme vylezli z lodi a šli po dlouhém molu k recepci – byla v té jednoduché restauraci, byly z mola vidět nádherné ryby, a dokonce se našli i půlmetroví žraloci. Prostě nádhera. Dostali jsme chatičku s číslem 13 (ano, bylo nešťastné, na to jsem přišla za 3 dny, když jsem dostala vysokou horečku) a ráj začal!

Kanawa Island

O tom, jak jsme si to užili, a o výletě za draky bude další článek. Zjistili jsme totiž, že za draky se dá úplně jednoduše jet na výlet odsud. A mnohem levněji než z Labuanbaja. Na tabuli v jídelně byl seznam výletů. Pokud jste na nějaký chtěli jet, stačilo se tam jen napsat – zejtra chci jet na Komodo. Kdo se přidá? A zase – pokud bylo dost lidí, cena výletu šla dolů. Takže jsme spojili draky s Kanawou. Parádní kombinace!

Kanawa Island

Předchozí články:

Reklama