5a845f3b011e7obrazek.png
Byl by hřích při cestě do Dubaje nepoznat také poušť, ze které toto supermoderní město vyrostlo. Je to jednoduché, stačí si sednout do auta a vyjet z města pryč. Chtěla jsem se dotknout písku, proběhnout se po dunách, nabažit se vůně pouště, vyfotit si zajímavé fotky. To se mi díky výletu na pouštní safari splnilo.
5a846404cbf5fobrazek.png
Vytuněný džíp s bezpečnou, vystuženou střechou nás asi po půl hodině dovezl na pouštní parkoviště, na jakési „seřadiště“ džípů. Během čekání jsem se bosa vydala na duny, nízké podvečerní slunce dodávalo písku krásnou ještě žlutější barvu, atmosféra jako stvořená pro focení. Něž se džípy rozjely, stihla jsem si nafotit fotky, dokonce velmi povedený portrét ve výskoku. Nastavený foťák držel jeden hodný muž, co mě cvaknul, jak jsem chtěla. První kontakty s pouští proběhly suprově.
 5a8464403dacdobrazek.png
Pokud jste milovníky adrenalinu a šílených atrakcí, jízd, kdy se vykláníte a máte pocit, že se dopravní prostředek převrátí, je tato akce přesně pro vás. Nicméně, i když to nevyhledáváte, je to pro vás také. Musíte to jednoduše přežít, věřit zkušenému řidiči a bezpečí auta. Pak se jen dívat, jak džíp klouže po dunách, zdolává kopečky a sjíždí rovně i bokem krpály směrem dolů. Na to, aby mi bylo špatně, nezbyl čas. Dokonce se mi to během chvíle začalo líbit. 
Náš řidič, jediný nepřipoutaný pasažér s úsměvem sledoval, jak se bavíme a ječíme. Vysvětlil nám, že ještě nikdy neměl nehodu a že je vlastně „pouštní expert“.  Tato šílená a zábavná jízda, při kterém se vám zvedne tepovka trvá 20-30 minut, s jednou asi 10 minutovou přestávkou. To je prostor na focení a kochání se nádhernou scenérii. Slunce pomalu zapadá, v dunách se tvoří nádherné stíny, které zvýrazňují písečné vrásnění. Je to jako fotka z kalendáře, na kterou se díváte a sníte, že tam chcete být.
5a845f6d98c5cobrazek.png
Po tomto adrenalinu se dostáváme na dunu, kde je připravené pohoštění, šampaňské a jahody. Romantika, jak má být. A při tom na horizontu pouště zapadá slunce. Je to sice kýč, ale kdo z nás nezbožňuje tyto kýče? Jakmile slunce zapadne a začne se snášet tma, akce nekončí – pouštní safari pokračuje v beduínském „kempu“. Tady si užíváme úžasné večeře (formou bufetu, maso je úžasně kořeněné) a sledováním kulturního programu. V kempu je obrovské podium, kolem kterého jsou rozmístěny stolečky a sedáky pro účastníky pouštního safari. Při večeři tak můžete sledovat tradiční program.
5a845f76f12e6obrazek.png
 
Měli jsme štěstí na tanečníka, který se při tanci (tradiční tanec Tannourah) jen točil a točil dokola a při tom mával různými předměty, bylo to velmi efektní. Po něm přišla skvělá břišní tanečnice – arabská kráska, celé její půlhodinové tančení a vlnění nemělo chybu, nikdo se nenudil. 
5a8464a4b998dobrazek.png
V kempu si ale můžete užít další věci – nechat se potetovat hennou, svést se na velbloudu, dát si na baru drink, zakouřit si „shishu“, vyzkoušet si tradiční arabské kostýmy, vychutnat si arabskou kávu „Gaghwu“. Celý večer vám uteče jako voda a nenudíte se. Večeře je opravdu výborná, musím pochválit místní kuchaře. Navíc miluji hummus a ten byl naprosto úžasný!

 dub.jpg
Zážitek patří mezi to nejlepší, co můžete během své dovolené v SAE a v Dubaji absolvovat a všem ho doporučuji. 
5a84645b5360aobrazek.png

Dubajský průvodce – stáhněte si aplikaci do telefonu

Zájezdy s cestovní kanceláří: https://www.fischer.cz/
 
Cestopis Dubaj

Pokud plánujete cestu do Dubaje, můžete se inspirovat mými cestopisnými články:


Zajímavé stránky:

Instagram: Klara_Blog_Cestovani

Facebook: www.facebook.com/klarablogcestovani

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama