Čtyři kilometry jižně od Kuty se Bali zužuje do úzké šíje, která se o něco dál opět rozšiřuje a vytváří poloostrov Bukit, s drsnou, houštím zarostlou vápencovou náhorní plošinou, a vypadá jako fotbalový míč přivázaný k nejjižnějšímu konci ostrova. Oficiálně se mu říká Bukit Badung (Bukit znamená v indonéštině kopec) a má mnohem více společného s neúrodným kosodřevinatým nedalekým ostrovem Nusa Penida než s příjemně svěžími rýžovými poli zbytku Bali.

Bali

Většina polostrova je hornatá a nedá se tu pěstovat rýže, pro surfaře je ale zdrojem velkého potěšení, protože skalnatá pobřežní linie nabízí jedny z nejlepších příbojových vln na celém Bali.

Krásné pláže a skvělé podmínky pro surfování

Nejznámějšími plážemi, které jsou skvělé v této oblasti pro surfování jsou Dreamland beach, Balangan beach, Blue point, Binding, Impossibles, Padang Padang. Na všech plážích nebo  v jejich blízkosti  zaplatíte drobný poplatek za parkování motorky nebo auta. Přístupnost pláží je různá – jsou vidět hned z venkovské silnice nebo naopak jsou složitě přístupné kamenitými cestičkami. Také cesty k nim nejsou moc značené, musíte se zeptat, jak se k nim dostanete, s úsměvem zjistíte, že odbočku na krásnou známou pláž byste rozhodně nečekali za tou modrou ohradou, co vypadá, jako byste jeli k někomu na dvorek…

Skoro ke všem ale ale bez větších problémů dostanete. Jen si o plážích něco zjistěte. Například Blue Point je přístupná pouze za odlivu, skalní soutěskou.. 

Divoké pobřeží a řádění vln si utvořilo pobřeží a pláže podle svého. Tady nenajdete klasické turisty, kteří se vydávají k moři chystat bronz a kupovat občerstvení u stánků. O to dobrodružnější a autentičtější poznání těchto míst je.

Místo, které tady miluju je Balangan pláž

Bali

Najdete ji kousek od Jimbaranu, na západní straně poloostrova Bukit. Nádherná pláž, na které zejí lehátka prázdnotou, většina návštěvníků na svých prknech 100 metrů od břehu čeká na vlnu. Pokud se chcete koupat, není to tady úplně jednoduché – kameny na břehu znesnadňují přístup. Pokud se ale vydáte na pravou stranu, u skály je vlnové „závětří“, bílé písečné dno a krásná koupačka! Když jsem se tady koupala naposledy, nemohla jsem se vody nabažit a vydržela jsem v ní hodinu! Jen si to představte. Krásné místo, voda má 30 stupňů a vzduch 32… prostě ráj! A ještě málo lidí.

Ze skalního výběžku nad pláží je nádherný výhled na celou pláž. Jezdí se sem fotit svatební páry a velké množství lidí přijede jen tak pozorovat západ slunce. Je to úžasný zážitek

Těším se, až se sem zase někdy vrátím...

Bali

Jedete na Bali? Tyto odkazy a mé doporučení se vám budou hodit

Pokud budete na Bali, můžete zkontaktovat sympatického chlapíka, jmenuje se Filip Kemény a žije na Bali již 5 let. Pokud byste sem někdy jeli, potřebovali ubytování, dopravu, výlety, pomoc, s naším doporučením ho kontaktujte filipkemeny@gmail.com nebo jeho FB stránkách https://www.facebook.com/Filip.kemeny.

Bali Minas Villas: Krásné vily pro více osob na jihozápadě Bali: ubytování – náš vyzkoušený tip: http://www.zivotnabali.cz/reklama/komfortna-vila-pre-celu-rodinu/

Zajímavé stránky s mnoha informacemi: http://www.zivotnabali.cz/ 

Reklama