Pokud jste v jižní části Bali, v oblasti Jimbaran na poostrově Bukit, pak vás určitě bude lákat návštěva chrámu Pura Luhur Uluwatu.

Bali

Chrám můžete navštívit celý den, jen večer sem jezdí mnoho návštěvníků kvůli západu slunce nad divokými skalisky. Také večer můžete navštívit místní amfiteátr a podívat se na hodinové tradiční představení, děj příběhu, kde je hlavním motivem souboj dobra se zlem, dostanete na vytištěném papírku i v českém jazyce.

Chrámová zahrada je plná drzých opic, které jsou pro někoho roztomilé, pro jiné nepříjemné. Na opice a bezpečí návštěvníků dohlíží místní zaměstnanci správy chrámu a sledují, zda opice neobtěžují nebo neokrádají turisty. Opice vám v sekundě sebere brýle, foťák, jídlo, co držíte v ruce. Pak jste rádi, že správce je schopen ukradenou kořist s opicí vyměnit za banán nebo jinou laskominu… tedy pokud si s ní opice nesedne na útes.

Bali

Pura Luhur Uluwatu je jeden z nejposvátnějších a nejvýznamnějších chrámů celého Bali.

Je umístěn na vrcholku holého skalnatého útesu tyčícího se nad Indický oceán sedmdesát metrů nad zpěněným příbojem. Výhled doprava i doleva na zubatou pobřežní linii je úchvatný a není divu, že jde o oblíbené místo, odkud turisté pozorují západ slunce. Tou dobou se jich sem nahrnou davy, aby si vychutnali dramaticky oranžovo-růžově zbarvený horizont.

Bali

Samostatný chrám však jakoukoli velkolepost postrádá, protože je relativně malý a povětšinou nezdobený, a tak asi neudrží vaši pozornost déle než půl hodiny. Zmínky o nejstarší historii Uluwatu jsou mlhavé a obestřené mýty. Pura Luhur Uluwatu stojí na nejvzdálenějším cípu Bukitu i celého Bali – 18 km jižně od Kuty a 16 km západně od Nusa Dua.

Bali

I když se do chrámu jako nevěřící nedostanete, je to krásné místo, které na vás dýchne posvátnou atmosférou. Zajímavé jsou pro většinu turistů i tradiční divadelní tance. Já sama jsem se trochu nudila, ale většina diváků se zápalem sledovala, jak souboj dopadne.

Rozhodně návštěvu tohoto chrámu doporučuji. Více informací najdete zde.

Jedete na Bali? Tyto odkazy a mé doporučení se vám budou hodit

Pokud budete na Bali, můžete zkontaktovat sympatického chlapíka, jmenuje se Filip Kemény a žije na Bali již 5 let. Pokud byste sem někdy jeli, potřebovali ubytování, dopravu, výlety, pomoc, s naším doporučením ho kontaktujte filipkemeny@gmail.com nebo jeho FB stránkách https://www.facebook.com/Filip.kemeny.

Bali Minas Villas: Krásné vily pro více osob na jihozápadě Bali: ubytování – náš vyzkoušený tip: http://www.zivotnabali.cz/reklama/komfortna-vila-pre-celu-rodinu/

Zajímavé stránky s mnoha informacemi: http://www.zivotnabali.cz/ 

Další články Cestopis Bali:

Reklama