Pacifista Aleš Brichta a vojáci Jiří Lábus a Petr Čtvrtníček vystoupí na zahraničních misích. Čeští vojáci se mohou těšit na jejich vystoupení v Kosovu i Afghánistánu.

Nejspíše o Vánocích tak tamní čeští vojáci budou moci zajít na rockový koncert Aleše Brichty nebo na divadelní hru Ivánku, kamaráde.

„Jsem přesvědčen, že si to naši vojáci nejen zaslouží, ale také tento projekt uvítají,“ uvedl náčelník generálního štábu Vlastimil Picek.

„Jsem sice pacifista, ale vystoupit pro naše profesionální vojáky, kteří plní mírové úkoly, považuji za svou morální povinnost. Vážím si jich už proto, že já bych tu odvahu neměl,“ vysvětlil své rozhodnutí Brichta.

„Aleš má modrou knížku, ale já jsem desátník, na vojně byl i Jirka Lábus, takže pro nás je to jako nastoupit do služby,“ doplnil ho s nadsázkou herec a režisér Petr Čtvrtníček.

Připojit se k nim zvažují při dalších výpravách údajně i další interpreti, které by vojáci rádi slyšeli – například kapela Tři sestry. Umělci se rozhodli vystoupit bez nároku na honorář.

Reklama