Není tomu zas tak dávno, kdy bývala návštěva restaurace s malým dítětem utrpením. Říkáte si, že do hospody dítě nepatří, ale někdy nastanou situace, kdy není jiná možnost.
O čistotě ovzduší se snad není třeba zmiňovat, ale i dětské sedačky nebo možnost "kulturně" přebalit "potentočkované" batole byly nepřekonatelným problémem.
O to víc jsem byla překvapena, když jsem poprvé navštívila restauraci v zahraničí. Dětské židličky, hrací koutky a přebalovací či kojící místnost byla naprostou samozřejmostí. Pochopitelně se v restauracích už dávno nekouřilo, takže i vzduch byl pro malé návštěvníky dýchatelný.
Rodina s dětmi tam byla vítanou klientelou. A nezanedbatelnou.
Musím podotknout, že se jednalo o skandinávskou zemi, konkrétně Finsko, kde je dítě modlou a rozvětvené rodiny ničím výjimečným.
Ale snad se blýská na lepší časy i v českých restauracích.
Nedávno jsem v nějakém časopise četla studii zabývající se právě tímto problémem a její autor nešetřil slovy chvály na některé podniky, které se o rodiny a potažmo děti starají chvályhodně a nabízejí jim perfektní služby. Nejen zmiňovaný dětský nábytek, nabídka dětských jídel, ale dokonce i hrací koutky a dětská hřiště zpříjemňují rodinám s dětmi pobyt.
Inu, je potřeba udržet si zákazníka a někteří chytří majitelé restaurací vědí, jak na to.

Podobně přátelský přístup jsem zaznamenala i k majitelům pejsků.
Dnes už vás málokde vyhodí, naopak, nabídnou psovi misku se studenou vodou, jen z pochopitelných důvodů trvají na tom, aby byl pes na vodítku a neobtěžoval ostatní hosty.
Asi by vám také nebylo příjemné, kdyby vám do talíře slintal žebravý bernardýn, že?
Samozřejmě, než strčím nos do takové hospody, raději se zeptám, ale ještě se mi nestalo, že bych byla odmítnuta jen proto, že mám s sebou psa.

Jaký na to máte názor vy, milé ženy-in?
Psi do restaurace ano, či ne?

Jak jste spokojeny s vybavením pro děti?
Je dostatečné nebo pokulhává?
Máte nějakou příhodu?
Napište, den restaurací ještě nekončí
Reklama