Čeká nás éra tajných agentů po vzoru Jamese Bonda? Skoro to tak vypadá! Ministr vnitra Ivan Langer přichází do sněmovny s návrhem na využití nasazených policejních agentů nejen u případů závažné trestné činnosti (například organizovaný zločin), jako tomu bylo doposud, ale i v situacích podezření z korupce.

Agent s životopisem šitým na míru a s falešnými doklady by mohl nastoupit do podniku nebo na úřad a snažil by se všemožně získat důkazy o probíhající korupci. Sám by ovšem ke korupci rozhodně nevybízel! „Byl by to agent pozorovatel, nikoliv agent provokatér!“ vysvětluje Langer odlišnost svého návrhu od toho Bublanova, který byl zamítnut.

Takže pokud k vám nastoupí nová sekretářka, uklizečka nebo třeba odborník na PC, buďte opatrní, může to být tajný policejní agent! A kdo ví, co všechno si vyfotí nebo natočí! Bude k tomu samozřejmě muset mít povolení vrchního soudu, protože se jedná o zásah do soukromí.

Návrh má velkou šanci na to, že sněmovnou projde – podpoří ho totiž i ČSSD. Takže se zřejmě brzy dočkáme tajných agentů se skrytými kamerami, odposlouchávacími zařízeními a mikrofoťáky umístěnými v hodinkách. Jenom to právo zabíjet asi mít nebudou...

Co si myslíte o tajných agentech? Je nasazení takového agenta nepřípustné, nebo naopak žádoucí? Chtěla byste si práci tajného agenta vyzkoušet? A který James Bond se Vám líbí nejvíc?

Sean Connery                                         George Lazenby

 

 

 

 

 

 

 

Roger Moore                                                Timothy Dalton

 

 

 

 

 

 

 

Pierce  Brosnan                              Daniel Craig

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama