Já jsem zažila den blbec před pár lety, když jsme jeli já, manžel, švagr a kamarád na chalupu z Brna do Jeseníků (150 km). Byl pátek cca 17 hodin, zima, sněžilo, my jsme spěchali, tak jsem na to trochu šlápla a manžel mi říká: ”Zpomal, bude náledí!” Pozdě! V táhlé zatáčce u Letovic jsem dostala smyk, udělali jsme hodiny a skončili zadním blinkrem ve svodidlech.


Nikomu se nic nestalo, obhlédli jsme auto, to vypadalo pojízdně, tak já, poněkud v šoku, jsem si s manželem vyměnila místa a jeli jsme dál. Cesta byla velice nepříjemná, skoro tma, pořád sněžení, a když jsme se blížili k Jeseníkům, povedlo se i manželovi udělat další hodiny, ale to už jsme byli tak nějak v klidu.


Po další namáhavé půlhodině jízdy nás zastavili policajti, prý ať si nasadíme sněhové řetězy, upozorňovali a zastavovali každého. My, že jo, máme s sebou, ale policajt najednou obešel auto a říká nám:”Víte,  že máte rozbité zadní světlo?!” Tak my na to, že se nám to teď stalo po cestě. A on, ať mu prý ukážeme techničák.
Jóóó, ten si hověl doma na poličce… Tak pokuta, nasadit řetězy a jelo se dál.


Bohužel na všechny tyto naše peripetie, které nás dost zdržovaly, doplatil náš další kamarád, který se do auta nevešel, takže jel vlakem a čekal na nás v Lipové na nádraží. Telefonovali jsme mu, že musí počkat, tak šel do nádražní hospody, kde seděl asi dvě hodiny u jednoho čaje, protože si jak na potvoru nebral s sebou moc peněz a spoléhal, že mu pak na chalupě půjčíme. Potom ho ale ve 22 hodin vyhodili s tím, že zavírají, a musel mrznout venku.


Před nádražím jsme ho vyzvedli až o půl jedenácté a k chalupě dorazili o 15 min později, ale ani potom nebylo vyhráno, protože jak parkovací místo (na silnici se tam nesmí stát), tak cestička ke dveřím byla zasněžená asi 60cm vrstvou sněhu, takže jsme ještě další půlhodinu odhrabovali sníh…
No den blbec jak vyšitej…!

hblaziko

Tak teď jsem se v tom letním vedru krásně ochladila... díky :o)))