Milé čtenářky,

už několik let pracuji v cestovní kanceláři a o cestování vím opravdu své. Procestovala jsem už spoustu zemí, ať už soukromě nebo s rodinou, a dalo by se říct, že jako cestovatelka jsem už sběhlá a málo co mě dokáže překvapit. Vím, nebo měla bych vědět, co zajistit, čeho se vyvarovat a co udělat proto, aby ta dovolená byla opravdu bez chyby.

Jen letos se mi to nějak vymklo z rukou. Moje starší dcera (puberta jako víno) si přála jet někam, kde to žije, kde bude moct vyrazit do ulic, na diskotéky, do obchůdků, zkrátka to pořádně roztočit. Ta menší zase chtěla atrakce, legraci, kolotoče a zábavní parky. Rozhodli jsme se pro Mallorcu.

Peklo začalo den před odletem.

Nikdy se nechystám týden dopředu, navíc jsem ještě byla do posledního dne v práci, děti s manželem měli nachystat věci, já jsem vyřizovala formality. Většinou v zahraničí platím platební kartou a v hotovosti si bereme jen na nejnutnější výdaje, přinejhorším vybíráme z bankomatu. Poslední den jsem skončila v práci a šla  tedy vybrat k bankomatu nějakou základní částku na cestu a... bankomat kartu spolkl a nevrátil!!! Karta byla prošlá!!!

Stála jsem před bankomatem a koukala na něj jako tele na nová vrata. To snad ne! Zítra je státní svátek, banka bude zavřená a v poledne letíme a dnes už je pozdě něco vyřizovat. Bylo mi na omdlení. V peněžence asi pětistovku. Tak jsem se jako největší magor, který jede na dovolenou a nemá za co, doplazila k našim a půjčila si aspoň nějakou hotovost, ať v daleké cizině nepojdeme hlady.

Naše další zážitky strávené na Mallorce zkrátím. Myslím, že slovo PEKLO je vystihuje dostatečně. Hotel v centru dění, jak si přála má dcera, byl až po střechu narvaný 18letými anglickými  puberťáky, kteří ve dne v noci dělali neuvěřitelný cirkus, takže jsme probdělé noci dospávali na pláži.

Do moře se nedalo vlézt, jak bylo denně rozbouřené, a koupali se v hotelovém bazénu. Nástrahy ve formě piercingových salonů, které byly na každém kroku, jsme zdolali jen se značnou psychickou újmou, protože si puberťačka prostě nechtěla nechat vysvětlit, že rvát si naušnici do břicha někde na ulici opravdu není moc dobrý nápad, i když je to tak super levné.

A nahánět ji večer co večer na pokoj, když ona si zrovna chtěla procvičovat angličtinu, stálo poslední nervy mého muže. A na konec se tři dny před odjezdem zatáhlo a my jsme je strávili hraním karet na pokoji...

Ještě nikdy jsem se nevracela z dovolené tak ráda.
A příště? Příště se budu opět řídit svými zkušenostmi a instinkty a nedám na ničí prosebné oči.


Krásné dovolené všem čtenářkám přeje

Maši


Milá Maši, doufám, že jste aspoň v karetních hrách na pokoji byla úspěšná, když už to celé bylo nevydařené. Přát pro příště lepší dovolenou by bylo na místě, ale kdo by nám pak přispíval k tématu, že? Hezký den, pěkné ráno!

dnešní téma: CESTOVNÍ HOREČKA
Byla jste teď na dovolené a prožila pořádnou cestovní horečku? Ne? Posledně byla horší?
Napište nám o tom.

Cestujete do exotických zemí za dobrodružstvím a za exotickými chorobami?
Kde jste byla na poslední dovolené? Jezdíte na dovolenou na stejné místo?

Jak prožíváte cestovní horečku a která byla ta pravá horečková?
Zmatkujete před cestou a jste nerozhodná?
Bloudíte v cizích zemích?
Máte nějaké kuriózní zážitky?

Jste konzervativní a manžel vás nutí do dobrodružství nebo je to naopak?
Jste pro adrenalin na doraz?

Nejstrašnější cestovní horečky čeká dárek od redakce (společenská hra od Budvaru a anti perspirant s vitamíny od firmy Radox).
Na vaše příspěvky se těší:

redakce@zena-in.cz

 

Reklama