5d2d9bc1bc9b1obrazek.png
Do Santiaga jsem se vydala už loni a byla to skvělá sebepoznávající dovolená. Mnoho lidí si tehdy ťukalo na hlavu, do čeho se to pouštím, ale já to tak moc potřebovala. Být sama, jít sama a začít to všechno na vlastní pěst. Ani letos jsme se nevyhnula nevěřícným pohledům, ale víte, co? Letos to bude jistě stejně skvělé. Lišit se bude jen trasa, o níž vám napíši více, až se vrátím, moje výbava, ale hlavně fakt, že jdu letos s parťákem, svým kamarádem a kolegou z Ženy-in, Lukášem.

Lehká mysl, lehký batoh

Příští pondělí odpoledne hodlám dát sbohem práci, všem povinnostem a těžkostem a nastoupit do letadla s tou nejlehčí myslí. Potřebuji to totiž jako sůl!
Tento rok se už ale považuji za ostříleného poutníka, a proto výrazně odlehčuji a zmenšuji batoh. Ono totiž jít při své váze s deseti kily na zádech a denně nachodit 20–40 kilometrů, to není nic moc.
Co si s sebou tedy beru? Co považuji za must-have a bez čeho se rozhodně neobejdu?

5d2c90884f94bsan4.jpg

 1. Spacák. Loni jsem si pořídila mini odlehčenou cestovní verzi, která je ideální na letní nocování a spacáček je tak malý, že se dokonale vejde i do malého batohu.
 2. Krosna. Svoji 70 l velkou obludu letos nechávám doma a beru si menší batoh (40 l). Tento rozměr batohu je navíc stále možné vzít s sebou na palubu letadla, což bylo pro mě to nejdůležitější. Ceny aerolinek za odbavené zavazadlo jsou totiž neskutečné.
 3. Kosmetika.
 4. Lékárnička a další nezbytnosti.
 5. Bunda. Loni jsem ji nepoužila ani jednou, ale nemít s sebou bundu, která nepromokne a neprofoukne, by byl zbytečný risk, a jak víme, počasí je občas aprílové
 6. Lahev na pití. Dostatečné hydratace, to je základ. Tentokrát jsem se vybavila pořádnou lahví, která funguje také jako termoska, a tak udrží vodu studenou. Těším se, že letos nebudu mít vodu v teplotě odstátého čaje.
 7. Legíny. Co se týče oblečení, řídím se heslem: „nemusím tam být první, ale musí mi to u toho slušet.“ Jinými slovy, na kostkované kalhoty se záplatami na kolenech mě neužije.
 8. Sandále. Ano, i u tohoto bodu loni mé módní srdce zaplakalo. Ale! Sandále Teva jsou naprosto skvělé a mohu je jedině doporučit. Tyto boty daly mým nohám skvělý odpočinek po celodenním chození.
 9. Trička a tílka. Sice mi to musí slušet, ale také chci, aby bylo oblečení, které nosím, funkční a já se celé dny doslova nekoupala ve vlastním potu. S sebou si proto balím výbavu od surfařské značky Roxy a 2XU.
 10. Kšiltovka. Přestože ji normálně nenosím, ochranu před sluníčkem zde rozhodně nepodceňuji. A to mi ji ani rodiče nemuseli rvát násilím.
 11. Sluneční brýle. Velké, sportovní, super lehké a takové, co vydrží i ty nejostřejší paprsky.
 12. Sportovní ponožky. Vzhledem k tomu, že se nohy při dlouhé chůzi potí, je potřeba dát jim maximální komfort v podobě kvalitních ponožek (kupuji v Tchibo a kolekci Athletics od Hapy Socks) a samozřejmě i bot.
 13. Energie. Protože vím, že na dobrém španělském vínu a papričkám Pimientos de Pardón bych těch 250 kilometrů neušla.

 Co mám s sebou v kosmetické taštičce?

san2.jpg

 1. Snažím se být největší minimalista a chci si vystačit s málem věcí, přesto letos s sebou beru navíc péči o vlasy. Vzhledem k tomu, že jsem dala sbohem černým vlasům a jsem blond, moje kštice vyžaduje pořádnou péči. A pokud neznáte vlasovou kosmetiku Inebrya, rozhodně doporučuji vyzkoušet. Jejich řada Deep Shine je naprosto skvělá!
 2. Kartáček a pasta na zuby.
 3. Ochrana před sluncem. Trpím na pigmentové skvrny a má pleť bude celý den vystavena slunci, nezapomínám na kvalitní péči a pravidelné mazání obličeje. Druhým rokem používám značku Heliocare a jsem maximálně spokojená.
 4. Krém na obličej. Abych se navrátila po deseti dnech o deset vrásek bohatší.
 5. Zázrak v kelímku. Po celodenním chození dopřávám svalům masáž s kapkou thajského chladivého zázraku, který jsem dostala od své klientky na józe. Recept je prý domácí.
 6. Mezizubní kartáčky. Správná péče o zuby je alfou a omegou krásného a zdravého úsměvu.
 7. Zázrak v kelímku vol. 2. Na popáleniny, kousnutí od hmyzu nebo odřeniny.
 8. Ochranný sprej na vlasy. Možná, že se nebudu česat, ale perfektní péči svým vlasům dám 100%. Toto je mini proteinový sprej pro posílení a lesk od značky label.m.
 9. Nepromokavá taška. Vzhledem k tomu, že jsou kvality koupelen a sprch na ubytovnách všelijaké, je lepší mít vše v nepromokavých a uzavíratelných obalech.
 10. Měsíčková mast. To nejlepší pro vaše nohy při dlouhých pochodech.
 11. Šampuk. Přírodní značka Lush má ve svém portfoliu tuto vychytávku. Šampon v tuhé podobě. Já ho loni používala nejen na vlasy, ale i na tělo, dokonce i na praní oblečení.

Co s sebou musím mít?

5d2c90f2a192bobrazek.png

 1. Kniha. Nedá se nic dělat, bez knihy ani ránu. Loni jsem jela se čtečkou, letos se budu zdělávat a rozvíjet.
 2. Vzorečky. Mini ochrana před sluníčkem do každé kapsy.
 3. Náplasti. Nekonečně mnoho. Tyto jsou na puchýře od značky Compeed. Skvělá věc.
 4. Náplasti a zase náplasti.
 5. Hydrovak. Vychytávka do batohu. Vhodné pro ty, kteří nechtějí neustále vytahovat lahev.
 6. Ochrana rtů. 
 7. Sluchátka. Na poslech audioknížek.
 8. Dezinfekce. Hodí se na odřeniny, ale také ve chvíli, kdy si propichuji puchýře.
 9. Špunty do uší. Zejména na noci, kdy člověk spí v místnosti s dalšími třiceti lidmi.
 10. Kredenciál. Poutnický pas, který musí mít každý poutník na svatojakubské cestě.
 11. Skládací mistička a lžíce.

Čím budu doplňovat energii?

san3.jpg

 1. Energetický nápoj. Česká značka Edgar je výrobcem inteligentního powerdrinku, který já můžu doporučit na každý náročný sport. A co víc, neobsahuje umělá barviva, lepek, sladidla ani kofein, takže nezatěžuje žaludek.
 2. Oříšky a sušené plody. Letos jsem se zásobila „zobáním“ od Natu. S sebou beru mandle a vyloupané pistácie a lyofilizované ovoce.
 3. Snídaně. Přestože velký fanda snídaní nejsem, při takto náročné výpravě vím, že je kvalitní start velmi důležitý. Loni i letos jsem jedla takové fitness „amarouny“ neboli proteinové kaše. Štěstím z nich neumírám, ale svou funkci plní na jedničku.

Také si přečtěte:

Reklama