tram

Většina z nás musí do práce dojíždět. To platí i u nás v redakci. Nikdo nemá takové štěstí jako Kuba Kočí, který bydlí za bukem. Tedy ne za bukem jako stromem, ale za bukem jako rohem a chodí do práce po svých. Může si pěkně pospat a ještě stačí vyvenčit psy.

Já jezdím z periferních Ďáblic a trvá mi stejně dlouho, jako autem z Prahy do Hradce Králové. Tedy tři čtvrtě hodiny. Komické co? Když jedu autem do práce, což bývá převážně v pátek, protože pak volně pokračuji směrem na jih, trvá mi to stejně dlouho jako z Prahy do Jaroměře, tedy hodinu a něco.

Řeklo by se hodina jako hodina, ale je zvláštní, že stejný časový úsek vnímám úplně jinak. Jiná je hodina po dálnici a jiná po Praze. Pražská hodina uteče mnohem rychleji. Tady ten čas pěkně provztekám v kolonách, jsem stále ve střehu, abych nepřekročila padesátku, přemýšlím, jakými „nábližkami „ si to zkrátit a když psychicky vyčerpaná dorazím na místo, nemám kde zaparkovat. Čert aby ty modré zóny spral. A tak nezbývá, než vzít za vděk parkovištěm za čtyřicet kaček na hodinu. Pominu ty nekřesťanské peníze, ale nechápu, proč některá drátěná hlava vymyslela, že tam smíte stát jen hodiny dvě. Takže pokud jste poctivá nebo máte bobky, že dostanete botu, lítáte co dvě hodiny nakrmit automat.

Tak raději vstávám v šest, přesněji, budím se v šest, a vstávám v sedm. V osm vyjíždím busem MHD na metro trasy C, tam přestoupím na trasu B a ve tři čtvrtě na devět jsem v redakci jako na koni. 

A jak cestují ostatní členové redakce?

Kuba Kočí to má nejjednodušší, chodí pěšky a je nejrychlejší.

Míša Kudláčková

Jezdím autem. Prakticky ani jinak nemohu, protože trpím fobií z uzavřeného prostoru, který nemohu sama otevřít. Týká se to tedy jak výtahů, tak i bohužel hromadné dopravy. V tramvaji vydržím tak dvě stanice, autobusem při dobré kondici i tři a v metru jdu na zem už na eskalátoru. Po schodech chodím pěšky. Když se jedná třeba o jedenácté patro, vlezu do zdviže, ale celou cestu se potím a modlím. Zastavit se ta věc cestou, zešedivím, během několika sekund.  Zvykla jsem si a beru to tak, že každý má prostě něco. Díky Bohu, že mám auto!

Simona Škodáková

Moje současná cesta do práce trvá 30-40 minut. Protože bydlím na okraji Prahy, metro je pro mě nedostižné a já musím používat autobusy a tramvaje. Autobusy nesnáším. Smrdí, a jejich atmosféra je mi krajně nepříjemná. Taky jsou díky šíleným zácpám mnohem pomalejší než tramvaje. Před mnoha lety jsem dopravu řešila autem, ale teď už to nejde. Zácpy a krkolomné parkování z něho udělaly nejnepraktičtější dopravní prostředek. Pomalý, drahý a nezaparkovatelný. Mám ale takový systém na odbourání stresu z něčeho co nesnáším, ale nemůžu to nijak změnit. Prostě existenci svých negativních pocitů popírám, nerozebírám je a snažím se na ně nemyslet.  No, a tak to dělám i s ranní dopravou do práce. Tupě a slepě nastoupím, přestoupím a dojdu do práce. Víc ode mě na téma doprava nečekejte. Je to taková zautomatizovaná činnost, kterou už sotva vnímám.

Linda Vimmerová

Jakou já mám cestu do práce? Zdá se, že o poznání snazší, než ostatní. Když vstanu, nemusím moc sledovat počasí, pokud hodlám jít tedy pouze do práce a z práce opět domů. Cesta, kterou musím na povrchu  překonat nemá více než 100 metrů. Dalo by se to absolvovat i v papučích!

Vyběhnu z domu, po padesáti metrech vlezu do metra, přestoupím z trasy A na B, vylezu na Palackého náměstí a jsem deset metrů od vchodových dveří do práce.

Jak a čím se dopravujete do zaměstnání vy, milé ženy-in? Pracujete v místě bydliště nebo musíte dojíždět daleko? V kolik musíte vstávat a jak dlouho vám trvá cesta? Čím si krátíte cestu? Čtete, spíte, pozorujete lidi?Jak se na vaší cestě projevila sněhová nadílka? Stává se vám často, že přijdete pozdě? Máte nějaký zážitek nebo příhodu z cest?

Napište nám na:

redakce@zena-in.cz

Reklama