O zimě nám napsala i čtenářka miuka. Můžete si tedy přečíst o jejích předvánočních cestách do Norimberku. A taky se podívat na dvě fotky

To muselo být náročné, nechtěla bych být na místě řidiče. Moc Vám děkuju za příspěvek, milá miuko, a přeju krásný den.


I já začnu trochu poupravenou větou klasika: tento způsob zimy zdá se mi poněkud neobvyklý. Myslím si, že v našich končinách by se měla roční období střídat i s náležitými projevy počasí, které k nim patří. Ne, že bych zimu nějak zvlášť milovala, obzvláště když jsem skoro celé období zavřená doma, protože vsedě člověk prostydne ještě dřív, než při normálním pohybu. Nepamatuji si, kdy bych takhle v lednu pobývala venku - momentálně jsem ale spokojená, už pár dní po sobě se chodím vyhřívat na sluníčko na dvorek, pěkně do závětří a říkám si, jak hezké jaro je. Pro mě osobně už by mohlo být jen líp a líp, sníh bych brala jen přes Vánoce, aby byly hezky bílé a pak bych ho dopřála lidem na horách, když tedy chtějí jezdit za lyžováním.

Žádné historky z lyžařských výcviků nemám, to mě bohužel minulo, ale taková cesta do Norimberku může být občas také skoro adrenalinová :-) Můj bratr jezdí každý rok před Vánoci pracovně do Norimberku, a abych neseděla pořád doma, bere mě sebou. Zatím jsem tuto cestu absolvovala 2x a pokaždé počasí stálo opravdu za to! A jelikož je to vždy dopředu domluvené, jet se tam musí. Už jen to služební auto mi trochu nahání hrůzu, já ho vlastně nenazývám autem, ale popelnicí. Je to asi 2 roky zpátky. Už ráno bylo vyloženě hnusně, sníh, mráz, šedivá obloha. No nic, vydali jsme se na cestu. Šlo to celkem hladce, až na německé dálnici se počasí zhoršilo. Vlastně se nic hrozného nestalo, ale když stěrače v podstatě nestírají, v ostřikovačích je zimní směs, kterou pan šéf ředí vodou, takže hned vše přimrzne na sklo a máte výhled, jako jsme měli my, musíte už se pak jen smát. Pro představu přikládám foto, i když musím podotknout, že bratr řidič měl výhled o kousíček lepší. No, dojeli jsme v pořádku, pro případ nějaké zácpy nebo problému jsme byli vybavení: deka, svačina, čaj v termosce. Letos jsme jeli zas, ale to už bratr radši bere své auto a platí si benzín sám. Opět bylo zrovna špatné počasí, mrholení přimrzalo na sklo, ale bylo to o hodně lepší, než tenkrát. A jelikož je vždycky tak ošklivě, znám z Norimberku jen vyhřátý obchodní dům. Tak třeba bude slunce a 10° C při příští cestě tam.

miuka

Teď už nám hlásí ochlazení, což se přece jenom dalo předpokládat, tak to do toho jara budeme muset vydržet. Vždyť i příroda je celá popletená, tak by se vše mělo vrátit k normálu, ať se nám to líbí nebo ne. A abych měla fotku i letošní zimy, přikládám nezamrzlý rybníček a nezasněženou náves jedné vesničky v Brdech.

miuka

miuka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Fototéma dnešního dne zní: To je zima, co?

  • Jak se vám líbí letošní zima?
  • Co byste chtěla jinak?
  • Vzpomínáte na sněhové zimy?
  • Máte nějaké historky ze zimy letošní nebo těch minulých?
  • A máte nějaké pěkné fotky letošní zimy?

knihaProsím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho jedna z vás vyhraje balíček čajů Jemča (Kolekce čajů PIGI, Kolekce zelených čajů a zázvor) a Putování s knihou.

cajcaj

Reklama