Vypravte se na roztomilou dívčí pouť za princem, kterou nám prostřednictvím svého příspěvku poslala čtenářka s nickem Margaretka a my jí moc děkujeme.

Bydlet na vesnici a mít navíc sestru mělo úžasnou výhodu – dalo se vyvádět  s kamarády a když nás rodiče povolali domů, tam se pokračovalo bez omezení.

Vyzkoušela jsem si skutečně snad všechno – karty, pexeso, hru na vlka a ovečky, partyzány, maminku a tatínka, hru na prodavačky, různé deskové hry, míčové a švihadlové školky, ...dala by se vyjmenovat celá stránka... u nás jelo hraní od rána do večera...

Nejvíc jsme si hrály se sestrou na učitelky a princezny. Učitelská hra byla celkem dost náročná na čas. Každá jsme si posadila na svojí postel asi osm plyšáků a dvě panenky. Každý z žáčků absolvoval hodinu češtiny, matematiky, tělocviku a výtvarky. Což samozřejmě znamenalo za každého napsat nějaký ten diktátek, vypočítat příklady, namalovat obrázky a pořádně s nimi zatočit pro dobrou kondičku. Zlobivé byly panenky a ty rovněž dostávaly trojky a né jedničky jako ostatní.

A jako správné holky jsme snily o pořádných princích. Jelikož kolem domu žádný nebydlel, vypravily jsme se jednoho dne na cestu do pohádkového království. A protože princ si nemohl vzít nikoho jiného než princeznu, řádně jsme se připravily a pěkně se oblékly.

Děda zrovna sekal kosou trávu před domem, když nás zbystřil na naší výpravě po silnici směrem nahoru do vsi a dál za hory a za lesy, kde se ukrývají dva princové s koňmi nebo se zlatým kočárem, abychom nemuseli společně všichni zpátky zase pěšky. 

Trochu se zarazil – neviděl známé vnučky, ale někoho jiného – každá jsme měla na hlavě pampeliškový věnec, na sobě jen kalhotky a místo šatů kombiné, což bylo tehdy jediné oblečení, tak trochu připomínající krásné šatky.

„Kam jdete?“ zeptal se rychle protože my už pomalu mizely z jeho dohledu.

„Hledat prince!“

„Cože?“

Pak začal volat na mamku do okna, aby nás šla zastavit, že si to štrádujeme polonahé po vesnici a bude ostuda... A my tedy došly akorát ke třetímu sousednímu domu a prince s královstvím se nám nepodařilo objevit...

Krásný den všem přeje Margaretka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Asi nejsem jediná, která se díky vašemu příspěvku vrátila do dětství.

Reklama