V zimních měsících působí na naši pokožku spousta nepříjemných vlivů. Jsou zejména chlad a mráz v kombinaci se střídáním prostředí, ve kterých je přetopeno, a také suchý vzduch. Naše pokožka - a je jedno v jakém věku - trpí!
Pleť je třeba chránit a pečovat o ní. Každá žena by přes zimu měla ve své kabelce nosit mastnější krém, který utvoří na pokožce ochranný filtr, a používat ho při přechodech z tepla do zimy.
Většina kosmetických výrobků, které dnes ženy používají, ovlivňuje kvalitu svrchní části pokožky – epidermu. Tajemství krásné pleti je však skryto o něco hlouběji – v dermu. Tato druhá vrstva kůže určuje celkový vzhled a zdraví pokožky po celou dobu života. Je ze 70% tvořena kolagenem, bílkovinou, která pokožce dodává pevnost a poddajnost. Elastinová vlákna v této vrstvě jsou předpokladem ohebnosti a poddajnosti pokožky. Dermis a celá pokožka s přibývajícími léty prochází přirozeným procesem stárnutí. Tento proces je ovlivňován druhem pleti, vrozenými předpoklady, ale zejména slunečním zářením, které způsobuje stárnutí pleti až z 80%. Již ve třiceti letech se začíná snižovat obsah proteinů vytvářejících kolagenová a elastinová vlákna v podpůrných tkáních kůže a pokožka ztrácí schopnost vázat vlhkost. Strukturální poškození kůže se odráží na jejím povrchu - v epidermu. Kůže začíná být suchá, její povrch hrubne a začínají se objevovat první vrásky.
Jednou z možností, jak dlouhodobě zlepšit kvalitu a vlhkost své pleti a tím i svůj vzhled, nabízí ženám po třicítce IMEDEEN. Na rozdíl od jiných kosmetických přípravků působí tablety Imedeen zevnitř, a to přímo na spodní vrstvu kůže, které dodávají výživné látky nezbytné k získání pružnosti a hebkosti pleti. Proto je už po třech měsících používání Imedeenu možné pozorovat viditelné kvalitativní změny na pleti i pokožce celého těla. Účinnou látkou obsaženou v Imedeenu je látka zvaná Biomarine Complex, proteinový výtažek, který pochází z moře a dodává tělu potřebné živiny velmi podobné těm, které se nacházejí v kolagenových vláknech. Jsou to především polysacharidy a aminokyseliny, které jsou v receptuře Imedeenu navíc doplněny vitamínem C, který je důležitý pro tvorbu kolagenu, a zinkem, který významně pomáhá při obnově tkání.