Česnek patří mezi mé slabosti. Nejraději bych ho v kuchyni strkala téměř do všech jídel. Proto jsme už vyzkoušeli několik česnekových chlebů, všechny byly skvělé, více či méně česnekové.

Zkuste koupit směs na česnekový chleba a přidat do něj ještě pár stroužků čerstvého česneku. Zaručeně dobrý výsledek, minimum práce a do dvou hodin máte hotovo.

Namícháte si chleba raději sami? Česnekový uděláte z každého obyčejného receptu, třeba i na celozrnný chleba. Stačí jen přidat pár stroužků česneku, česnek v prášku nebo pastu.

Pivní česnekový chleba
350 ml černého piva
1-2 lžíce oleje nebo rozpuštěného sádla
350 g hladké mouky
200 g celozrnné mouky (žitné nebo pšeničné)
1 lžička cukru
2 lžičky soli
1 lžička kmínu  nebo chlebového koření
1 a 1/2 lžičky sušeného droždí
česnek podle naší chuti (my dáváme asi 7 stroužků) - přidáme, až nám pekárna zapípá na další suroviny.

Suroviny dáváme do pekárny postupně tak, jak jsou uvedeny. Mouku si můžeme namíchat v poměru, jaký máme rádi. Místo celozrnné jsme už používali také obyčejnou polohrubou a chleba byl moc dobrý.
Česnek přidáváme do pekárny po zapípání, propasírovaný, ale raději nakrájený na kousíčky. Dva stroužky vždycky krájím na plátky.
Podle chuti občas přidám třeba jednu cibuli. Tu nakrájíme na kostičky, lehce osmahnu, a až poté přidám do pekárny. Můžeme přidat také kostičky anglické slaniny či kostičky sýra.

V pekárně Eta Harmony pečeme na program 1 - Klasik, větší bochník a střední kůrku.

Pečete česnekový chleba? Máte na něj speciální recept, nebo pečete ze směsi?

Reklama