O svých svačinách se rozepisovat nebudu, to už je dávno, ale napíšu vám, čím mě jednou pobavila třídní učitelka mého dítka.

Bylo to na třídní schůzce na prvním stupni základní školy. Paní učitelka nás tehdy požádala, abychom se při přípravě svačin dětem snažili vyhnout některým ingrediencím, jako jsou česneková pomazánka, cibule, sardinky. Protože (jak zdůraznila) pak to po hlavní přestávce ve třídě podle toho vypadá a kdo má v takovém ovzduší učit. :-)

Dokonce v jedné z vedlejších tříd, ne v naší, je na to jeden úplný „expert". Ten prý si s oblibou nosí na svačinu chléb s tvarůžkovou pomazánkou, a to se pak už nedá vůbec a nepomůže ani větrání, nemluvě o tom, že teď v zimě (byla to třídní schůzka před pololetím) je pak ve třídě hrozná kosa. Proto se to projednalo na poradě a teď má paní učitelka povinnost na tento problém rodiče upozornit.

Myslím, že většina z nás odcházela z oné třídní schůzky vesele a s dobrým pocitem, že se o děti staráme dobře a že naše jogurty a chleby se sýrem jsou vyhovující a pozdvižení nepůsobící. :-)

El.


Dobrý den!
Tak to je mi ale velmi vypečená historka! Je ale fakt, že čas od času se něco takového zadařilo. Také na obědě nám občas na takovou tu mletou šišku masa nasypali cibuli. A když bylo odpolední... Jó, to byly časy.:)

A co vy? Zažili jste děsivou svačinu? Napište nám o tom na adresu redakce@zena-in.cz!