Kvalita a původ potravin je pro nás čím dál důležitější. Dobrá zpráva je, že v obchodech naše přání berou vážně. Například Albert letos představil novou značku Česká chuť, která garantuje skutečně český původ surovin. Momentálně v této řadě najdete téměř stovku produktů. Jedním z nich jsou české piškoty, jaké známe z dětství. Nejen o jejich výrobě v Těchlovicích u Hradce Králové jsme si povídali s Martinou Královou ze společnosti Perník.

piškoty

Vaše piškoty jsou nyní zařazeny exkluzivně v řetězci Albert pod označením „Česká chuť“, co to pro vás znamená?

Obchody Albert jsou pro nás především spolehlivým a silným partnerem pro distribuci našich výrobků. Pro české zákazníky znamená naše spolupráce především větší dostupnost kvalitních českých výrobků na trhu, což nás velmi těší.

Je vaše receptura piškot tradiční, vychází z původních ingrediencí?

Ano, receptura našich piškotů vychází z původního receptu z 80. let. Firma Perník byla založena v roce 1999 a byl to náš první produkt, který jsme začali vyrábět. Troufnu si tedy říct, že recepturu máme odladěnou.

Čím jsou vaše piškoty výjimečné? Jedná se o chuť, tvar?

Piškoty Česká chuť jsou tradiční český výrobek vyráběný ze 100% českých surovin. Jejich předností je vynikající chuť, příjemná jemná struktura a vysoká kvalita. Zákazníci obchodů Albert mohou vyzkoušet také kakaovou variantu našich piškotů Česká chuť. Ty se pyšní oblíbenou a bezkonkurenční kakaovou příchutí.

piškoty

Které z dalších oblíbených produktů můžeme najít v prodejnách Albert?

Jsou to tradiční polomáčené sušenky a sušenky se skořicí a kakaem známé jako „esíčka“. V současnosti připravujeme také řadu bezlepkových sušenek značky Nature’s Promise.

Jaké sušenky jsou vaše nejoblíbenější?

Moje nejoblíbenější jsou plněné perníčky a v oblibě mám také kakaové piškoty.

Plánujete i nové receptury nebo se držíte tradičních receptů?

Specialitou firmy je vývoj a výroba sušenek dle požadavků zákazníků. To nás předurčuje k tomu, že vyvíjíme zcela nové výrobky na přání. Jakožto „sušenkárna“ samozřejmě i nadále pokračujeme ve výrobě tradičních českých sušenek.

Odkud pochází suroviny, které používáte?

Řadu let spolupracujeme především s českými dodavateli a budování dobrých vztahů s nimi je pro nás velmi důležité, protože si chceme být jistí kvalitou dodávaných surovin.  Příkladem za většinu produktů je dodavatel mouky - Mlýny Voženílek z nedalekých Předměřic nad Labem. Díky spolupráci s českými dodavateli se dá většina u nás vyráběných produktů dle platné legislativy označit jako „česká potravina“.

piškoty

Oceňují vaši zákazníci široký sortiment bezlepkových výrobků? Plánujete v tomto odvětví ještě další novinky?

Myslím si, že zákazníci jsou spokojeni nejen se širokou nabídkou námi vyráběných bezlepkových produktů, ale také oceňují jejich chuť a skvělou kvalitu. Našim cílem je vyvinout bezlepkové sušenky, které se co nejvíce přiblíží chutí, strukturou a vůní tradičním sušenkám. Konkrétně v Albertu se mohou zákazníci těšit na čtyři nové bezlepkové sušenky značky Nature‘s Promise. Vsadili jsme na to, že ten, kdo má rád tradiční sušenky, je může najít i v bezlepkové variantě.

Mají o bezlepkové sušenky a pečivo zájem i ti, kdo nemají alergii na lepek, ale je pro ně důležitý zdravý životní styl?

Toto v poslední době slýcháme hodně často. Ano, je to jedna z alternativ zdravého životního stylu, jak odlehčit lidskému organismu. Osobně jsem zastánce toho, aby si každý vyzkoušel, byť i třeba jen na týden, pozměnit stravovací návyky a vynechat ze stravy lepek, který nás obklopuje všude.

Související články:

Reklama