Tato skutečnost vyplynula z ankety realizované na našem serveru www.zena-in.cz, v níž české ženy odpovídaly na otázku: Co vám nesmí chybět v kabelce? Do ankety se zapojilo téměř 1700 žen. Nejčastěji zmíněnými nezbytnostmi do kabelky jsou pro české ženy peněženka, papírové kapesníčky a Ibalgin Rapid 1,2. Ve výčtu dámských nutností nechyběl ani mobilní telefon, propiska, žvýkačky nebo zrcátko.

ibalginCo nosí české ženy ve svých kabelkách a proč? Ženy v odpovědích na naši anketu nejčastěji zmiňovaly peněženku, kapesníčky, mobilní telefon, propisku, balzám na rty, žvýkačky, hřeben či Ibalgin Rapid. Proč je pro ženy rychlá úleva od bolesti stejně důležitá jako spojení se světem? Účastnice ankety v mnoha případech uváděly, že je pro ně způsobem, jak v práci překonat časté migrény, které by jinak jejich pracovní úsilí mařily. Mnoha ženám také pomáhá v prvních dnech menstruace, kdy mívají často velké bolesti, a potřebuji něco, co jim rychle uleví od nepříjemných pocitů. Ibalgin Rapid proto v kabelce nechybí.

Zjistit, jaký je obsah dámských kabelek, si však nekladla za cíl pouze česká anketa. Podobné průzkumy byly provedeny i v zahraničí. Z britského průzkumu3 vyplynulo, že u sebe ženy nosí například make-up, zrcátko, parfém, hřeben, lak na vlasy, tužky, digitální fotoaparát, kalendář či hygienické potřeby.

Zajímavé je také srovnání, jak se mění životní styl žen4. Právě trendy a zvyklosti daného období se odráží do životního způsobu lidí, a tím pádem ovlivňují i obsah dámských kabelek. V 50. a 60. letech 20. století jsme mohli v dámských kabelkách najít tyto předměty: pudřenku, vyšívané kapesníčky, balíček dopisů, adresář, síťku na vlasy, vlásenky a gumičky nebo třeba plnicí pero.

Od té doby ale dámské kabelky značně „ztěžkly“. Kdeže jsou časy lehoučkých sítěk na vlasy nebo vlásenek. Kabelka dnes pro ženu znamená víc než módní doplněk nebo prostor pro přenos malých „nezbytností“. Během času, který žena tráví mimo domov, se pro ni stává jakýmsi zázemím. Proto se někdy může zdát, že s sebou zástupkyně něžného pohlaví v kabelce nesou „půlku domova“. V některých z „příručních zavazadel“ tak často najdeme i notebook, náhradní oblečení, přepravku s obědem apod. Žena je díky tomu ale připravena na jakoukoliv situaci.

Pokud má v kabelce také Ibalgin Rapid, dokáže během dne úspěšně čelit i takovým nepříjemným situacím, jako je náhlá bolest hlavy, zubů, zad či břicha. Pokud ženu bolest začne trápit jen chvíli před důležitým jednáním, stačí sáhnout po Ibalginu Rapid, který začíná účinkovat již po 15 minutách od aplikace. To je možné díky účinné léčivé látce ibuprofen, která je v tabletách obsažena ve formě rozpustné soli - tzv. ibuprofenu lysinátu. V této podobě se látka v žaludku rozpouští mnohem rychleji, dostává se tak rychleji i do krevního řečiště a může působit již po 15 minutách od podání tablety. K dostání je v lékárnách bez lékařského předpisu.

Nosí ve své kabelce Ibalgin nebo Ibalgin Rapid také česká učitelka nebo právnička? Liší se nezbytná výbava žen vzhledem k profesi, kterou vykonávají? Zeptali jsme se právničky, učitelky a servírky.

ibalginPrávnička - peněženka, Ibalgin Rapid, mobil, pero, zápisník, kalendář, skládací taška, parfém, balzám na rty, deštník
Učitelka - peněženka, doklady, kapesníčky, regenerační tyčinka na rty, rtěnka, hřeben, zrcátko, propiska, klíče, bonbóny
Servírka - deštník, voňavka, kapesníky, hřeben, peněženka, lak na vlasy, brýle, Ibalgin, klíče, bonbóny, mobil, diář, tužka, cigarety.

1)Ibalgin Rapid 400 mg potahované tablety. Lék k vnitřnímu užití. Obsahuje ibuprofen lysinát. Před použitím si pečlivě přečtěte příbalový leták.
2) Anketa na stránkách www.zena-in.cz, proběhla v termínu 22.3.-9.3.2011.
3) http://www.associatedcontent.com/article/367323/whats_in_your_bag_looking_inside_the.html?cat=46
4) http://shveta.sulekha.com/blog/post/2006/12/what-do-women-carry-in-their-handbags-.html

Reklama