ut6.jpg

Cílem Zoologické zahrady v Hodoníně, která je provozovatelem psího útulku, je zajistit výstavbu co nejdříve. Jedná se totiž o spádové místo tohoto regionu a rychlost realizace nového objektu hraje významnou roli. I z tohoto důvodu si projekt Havlíkovu apotéku získal a považuje ho za svou klíčovou CSR aktivitu.

Havlíkova apotéka je česká firma s tradicí, která si zakládá na velmi vysoké kvalitě svých kosmetických produktů. Ty v sobě spojují moderní vědu, organické suroviny, receptury prověřené časem a dávnou historii bylinek, které od pradávna měly známé léčivé účinky. K charitativním a ekologickým projektům má firma blízko. Už ve svém jádru funguje firma na ekologických principech. Byliny, které jsou základem každého kosmetického receptu, jsou pěstovány a šlechtěny v bio organické kvalitě. Ty, které se v Česku vypěstovat nedají, se dováží od pečlivě vybraných dodavatelů i zde je dbáno je jejich organický původ.

ut5.jpg

„Udržitelnost je pro nás klíčová. To, co z přírody získáváme jí také vracíme zpět. Místo klasických obalů používáme obaly z recyklovatelného papíru a hliníkové tuby, které jsou 100% recyklovatelné. Tuby můžete po použití vracet zpět do prodejny,“ vysvětluje JUDr. David Novotný, prokurista společnosti.

„Psi jsou nám velmi blízcí. Je nám líto každého opuštěného zvířete. Útulek v Hodoníně jsme navštívili na konci léta a rozhodnutí o daru na výstavbu nového areálu padlo na podzim. S rozhodnutím jsme neotáleli, psí útulek je pro tamní region velmi důležitý. Má totiž mimořádně vysokou spádovost. Těšíme se, že dáme domov všem psům z okolí, kteří ho potřebuji,“ říká David Novotný.

61d46948999d8blobid0.jpg

Celý projekt výstavby útulku byl již zahájen. Zahrnuje 30 nových zastřešených kotců, dostatečný výběh i zázemí pro administrativu, ošetřovnu a sklad krmiva i dalších nezbytností potřebných pro chod útulku. V plánu je i obnova venčení psů, o které se vždy starali dobrovolníci a milovníci zvířat, kteří si pejsky domů z nejrůznějších důvodů pořídit nemohou.

61d469488689dblobid1.jpg

Další informace o Havlíkově apotéce, přehled kosmetických produktů, firemních aktivit, či třeba herbář bylinek jednoduše najdete na www.havlikovaapoteka.cz či www.apoteka.cz.