Viděl, jak je syn z dvoukoláku nadšený, a tak se pustil do složitého vývoje a realizace skládacího prototypu. Jakmile byl s výsledným modelem spokojený, tak si na Webnode během jednoho večera svépomocí postavil e-shop. Dnes nejen že svůj vynález nazvaný Vozeeczech vesele prodává, ale zajistil si pro něj i patřičnou bezpečnostní certifikaci a patenty.

5b0be2dabd3cbobrazek.jpg

Jakkoli může znít popis vynálezu bizarně, nesporné výhody mu nelze upřít. Dětský dvoukolák usnadňuje výlety a cestování. Je menší a lehčí než kočárek, díky skládacímu systému s ním není problém jet kdekoliv ve vlaku či autobuse a není nutné stát na vyhrazených místech. Když se složí, lze jej za pomocí popruhu lehce přehodit „přes rameno“. V terénu lépe překonává nerovnosti, protože není tlačen, nýbrž tažen.

„Hlavně zapojuje děti do pohybu více, než když jenom sedí pasivně v golfkách. Dvoukolák je pro dítě intuitivní, jízda na něm jej baví. Pomáhá rozvíjet jeho postřeh a rovnováhu, posiluje vnitřní stabilizační systém. Nezanedbatelnou předností je, že rodičům a dětem umožňuje realizovat výlety do přírody, které by se s kočárkem nikdy neuskutečnily,“ vypočítává vynálezce Srovnal.

5b0be2f746136obrazek.jpg

Funkci dvoukoláku konzultoval také se známou dětskou fyzioterapeutkou Janou Skalovou, zda nemůže být jízda na dvoukoláku pro malé děti nevhodná či dokonce škodlivá. Fyzioterapeutka byla naopak z konceptu nadšená a dvoukolák označila za přirozenější alternativu k odrážedlům a krosnám.

5b0be30e5ba37obrazek.jpg

Srovnal sám přiznává, že je stále ještě na začátku. Svůj Vozeeczech hodlá i nadále zdokonalovat a princip jízdy dětí vestoje propagovat mezi rodiči. „Představuju si, že za 3 roky by lidé v ČR již neměli být překvapeni, když uvidí rodiče táhnoucí za sebou v jedné ruce dvoukolák se svou ratolestí a ve druhé tašku nebo psa na vodítku,“ věří Srovnal.

Uložit