Osobní prodej pro nás vytváří příležitost, jak si nejen přivydělat, ale také jak se dostat k zajímavým výrobkům.
5bf673645811eobrazek.jpg
Věk ani vzdělání nejsou překážkou

Osobní prodej patří mezi nejstarší způsoby prodeje. Ačkoliv se v posledních letech hodně rozvíjejí e-shopy, vždy bude důležité osobní setkání, kdy se o výrobku můžete dozvědět užitečné informace a také si ho rovnou vyzkoušet. Čeští prodejci mají nejraději právě osobní setkání – a dává to smysl. Tváří v tvář se dá navázat hlubší kontakt a lépe porozumět lidským potřebám. Oblíbený je také prodej přes telefon, naopak sociální sítě jsou zatím na úplném začátku. Průměrný věk osobních prodejců je 45 let, ale omezení věkem neexistuje. Patří mezi ně studenti či senioři. Vzdělání prodejců je různorodé od středoškolského přes vyučení až po vysokoškolské.

Snadný vedlejší příjem
Asociace Seldia provedla na jaře tohoto roku rozsáhlý průzkum mezi prodejci v celé Evropě. Všude, včetně Česka, tvoří většinu prodejců ženy, a to zhruba 9 z každých 10 prodejců. To se pochopitelně odráží v sortimentu: vedou výrobky pro domácnost a spotřební zboží, kosmetika a osobní péče, wellness a doplňky stravy.

Snadný začátek…
Abyste začali spolupracovat s některou ze známých značek, které prodávají pomocí osobního prodeje, nepotřebujete velké investice. Výrobky na skladě drží značky, takže prodejce nemusí podstupovat velké riziko. Mnoho prodejců tento způsob podnikání bere spíše jako koníček. Dostanou se k výrobkům za zajímavé ceny, navíc je mohou nabídnout i svým kamarádkám a známým. Mezi další výhody patří setkávání se s novými zákazníky.

Cesta k podnikání
V Evropě má více než polovina prodejců další zaměstnání na částečný nebo plný úvazek. Aktuální průzkum také odhalil, že se u nás přes 40 % dotázaných věnuje osobnímu prodeji více než 10 let. Některým to pomohlo dostat se hlouběji do podnikání a založili úspěšné firmy v jiných oborech. Osobní prodej může být v neposlední řadě také rodinná záležitost. Řada prodejců, kteří začínali v 90. letech, dnes předává žezlo svým dětem a vnoučatům.

Uvažujete i vy o zajímavém přivýdělku nebo práci? Pak se stačí podívat na www.osobniprodej.cz/clenske-firmy a vybrat si firmu, pro kterou byste chtěli začít pracovat.