Vytvořit prestižní kolekci solečenských šatů, ale ve velikosti plus size? Z českých návrhářů se čelem k této výzvě postavila pouze módní návrhářka Jiřina Tauchmanová, kterou v rámci spolupráce se soutěží MISS Prima křivky oslovila prezidentka Národí Komory Módy - Julie Hendrychová. 

O Jiřině Tauchmanové se v roce 2013 na jednom z internetových serverů napsalo: „Nejenže lidi obléká, ale také podtrhuje křivky jejich těl a za pomocí barev zvýrazňuje jejich osobnost a duši“. To plně koresponduje s vizí soutěže MISS Prima křivky, která podporuje plnoštíhlé ženy a dívky, jejich kouzlo osobnosti a charisma.

tauchman

tauchmanová černá

Na předposledním soustředění 12.8. - 14.8. ve Ski areálu Monínec se opět zkoušelo a špendlilo. Exkluzivní kolekce plus size společenských šatů dostává v těchto dnech svou konečnou podobu a originalita návrhářky se nezapře. Vznik  unikátní kolekce společenských šatů umožnila společnost Promat, která uhradila náklady na jejich  vytvoření. Jedinečné společenské šaty pro finalistky soutěže MISS Prima křivky ušité na míru budou v ČR jako první oficiální plus size kolekce figurovat také  na Fashion weeku v Praze pořádaném Národní Komorou Módy, pod taktovkou její prezidentky Julie Hendrychové. Poprvé k vidění budou ovšem v září letošního roku na finálovém galavečru MISS Prima křivky 20.9.2016 v divadle Broadway!

zkouška

na cvik

Při nácviku choreografie na finálový večer dal na Monínci jeden z nejlepších českých choreografů - Pavel Strouhal finalistkám pěkně do těla! Soutěžící si sáhly na hranice svých fyzických možností. „Pavel je zkrátka profík. Jeho přístup a zaujetí pro věc ze mě dokázalo vytáhnout víc než jsem čekala! A jak jsem si myslela, že kvůli zablokovaným zádům nebudu moci naplno trénovat, v euforii cvičení jsem na to zcela zapomněla“, říká finalistka Gabriela Habásková a finalistka Marie Mišánková jedním dechem dodává: „Celé vystoupení bude masakr a bomba. Moc se na to těším! Škoda, že to neuvidím z pohledu diváka...“ Že je choreografie opravdu náročná a rychlá se přesvědčila i soutěžící Markéta Večeřová, která musela ledovat po srážce při nácviku úvodní choreografie nohu. Aby dojem z vystoupení byl perfektní, dráždivé oblečení na úvodní choreografii finalistkám poskytla Ulla Popken známá svými kolekcemi v Německu i USA!

nacviks

Pavel Strouhal má za sebou mnoho úspěšných choreografií. Například v Hudebním divadle Karlínchoreografie inscenací Limonádový Joe, Carmen, Jesus Christ Superstar; Lucie, Větší než malé množství lásky a The Addams Family. V plzeňském Divadle J. K. Tyla byl autorem choreografií k inscenacím Chicago; Miluju tě, ale…; Vévodkyně z Chicaga, Spamalot, Gypsy, Evita či Nine. V ostravském NDM vytvořil v roce 2012 choreografii k muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť. Byl choreografem filmového muzikálu Kvaska i jeho divadelní podoby, uváděné pod názvem Touha v Divadle Kalich. Jako choreograf a taneční supervizor se podílel na taneční reality show Bailando pro TV Nova. Spolupracuje také například s Jiřím Kornem, Darou Rolins, Lucií Bílou či Danem Landou.

Aby finálový večer byl bez chybičky, opět se trénovala i přehlídková chůze pod vedením Theresy Canti a také volné disciplíny, které jsou pro finalistky stěžejní. Soutěžící absolvovaly, a opět se to neobešlo bez slz,  také mediální trénink - rozhovory s žurnalistou a spisovatelem Radkem Johnem, který je předsedou poroty MISS Prima křivky, a následný rozbor chyb, kterých se při rozhovorech finalistky MISS nejčastěji dopouštějí.

Finále MISS Prima křivky 2016 proběhne 20. 9. 2016 v divadle Broadway. Vstupenky na galavečer, který tentokrát nikoliv náhodou bude šokující – vždyť tématem letošního ročníku MISS Prima křivky je REBELIE!,  jsou k dispozici v sítích Ticketportal.

Reklama