Dvě Češky, Antonie Chrástecká a Hana Humpálová, které byly před dvěma lety unesené v Pákistánu, jsou doma. Zázrak se tak stal skutečností, otázkou zůstává, jak se jej podařilo zrealizovat?

Dvě unesené Češky, které před dvěma lety zmizely v Pákistánu, jsou v pořádku doma. Fakt, ve který téměř nikdo nedoufal, se tak stal skutečností. Jak je možné, že únosci nakonec obě dívky propustili, zůstává předmětem řady spekulací, česká vláda v tomto ohledu zatím nehodlá konkretizovat. Podle oficiální verze nakonec zprostředkovala propuštění dívek turecká humanitární organizace IHH,  k  vyjednávání prý však měl významně přispět emirát Katar.

xxx

Zdroj foto: Facebook Hanča a Tonča domů

K jejich návratu se v pořadu Pressklub na Frekvenci 1 vyslovil i prezident Zeman, který prohlásil, že se s dívkami nehodlá setkat, jelikož prý nadělaly mnoho starostí nejen své rodině, ale i Českému státu. Jeho reakce opět vyvolala řadu vášní, Miroslav Kalousek sdělil deníku idnes.cz například toto: „Pan prezident se nechce setkat s propuštěnými dívkami. Je to od něj velmi taktní a ohleduplné. Po přestálém utrpení by takový zážitek holky taky nemusely vydržet.“

Jak se podle vás podařilo dívky vrátit do Česka? Věříte oficiální verzi?

Více o případu čtěte zde:

Reklama