Český slavík
– kdo by neznal soutěž, která se na našich obrazovkách objevuje od 60. let rok co rok... Rok co rok fandíme a posíláme hlasy našim oblíbencům. Rok co rok netrpělivě čekáme na vyhlášení výsledků. Rok co rok se ptáme: Vyhraje to zase Gott? A pokud ano, bude se opět tak nevěřícně divit?

 

Pochopitelně nebudeme ani letos o tuto soutěž ochuzeni. Slavnostní vyhlášení se uskuteční 11. prosince ve Státní opeře Praha. Sál se opět zaplní umělci, kteří budou za úsměvy schovávat nervozitu a touhu, aby to právě byli oni, kdo vstanou na post nejvyšší.

 

My diváci jsme mohli své hlasy posílat do 30. listopadu 2004. A aby napětí pořádně stoupalo i u televizních obrazovek, budou všichni hlasující slosováni a jeden šťastlivec vyhraje zbrusu nový automobil Chevrolet Lacetti.

(Mimochodem – krásný dárek k Vánocům, že?)

 

Letos Českého slavíka čekají změny v podobě soutěžících. Poprvé se totiž do soutěže zapojili i úspěšní účastníci soutěže TV Nova Česko hledá SuperStar. Hlasy jste mohli posílat například Langerové, Vaňkové, Savkovi nebo Sámerovi.

Myslíte, že s pořadím zamíchají? Nebo pocta nejvyšší bude patřit i nadále stálým hvězdám jako je Gott, Vondráčková, Bílá nebo Muk?

 

Těžko říci. Ale nahlédnout do první desítky těch nej můžeme již dnes. Umělci jsou pochopitelně seřazeni dle abecedy, nikoli podle umístění.

 

Zpěvačky: Absolonová Monika, Anna K., Bartošová Iveta, Basiková Bára, Bílá Lucie, Dusilová Lenka, Langerová Aneta, Vaňková Šárka, Vondráčková Helena, Zagorová Hana


Zpěváci: Bárta Daniel, Gott Karel, Issa Sámer, Kolář Petr, Landa Daniel, Matuš Bohuš, Muk Petr, Nohavica Jaromír, Savka Tomáš, Vojtek Josef

 

Skupiny: Black Milk, Čechomor, Divokej Bill, Chinaski, Kabát, Kryštof, Lucie, Mig 21, Olympic, Support Lesbiens

 

Českého slavíka neprovázejí jen změny z řad umělců, ale své místo si našly i různé zajímavosti a perličky:

 

Těšit se totiž můžeme třeba i na vítěze prvního světového kola Pop Idol Kurta Nilsena, který vystoupí se svým hitem She's So High!

 

Koho však při vyhlášení výsledků neuvidíme je Helena Vondráčková. Zlí jazykové tvrdí, že prý už na to nemá nervy...

Helena Vondráčková se v posledních třech letech umístila pokaždé na druhém místě, a i když je to umístění bezesporu krásné, snášela tento výsledek prý velmi špatně.

V roce 2002 měla největší šanci porazit Lucii Bílou, a přesto se jí to nepodařilo. Letos jí prý hrozí, že může být odsunuta až na čtvrtou, nebo dokonce pátou příčku. Toto své případné fiasko si chce prý raději „prožít“ v ústranní, bez veřejnosti a bez přítomnosti úspěšnějších kolegů.

Produkci muzikálu Miss Saigon nahlásila, že 11. prosince bude hrát a že se výsledků rozhodně nezúčastní.

 

Naopak Petr Muk (který byl loni a předloni druhý) si vyhlášení výsledků ujít nenechá.
"Pokud nedostanu tolik hlasů, abych byl mezi prvními třemi, budu považovat za dostatečný úspěch, že jsem se dostal do první šestky."

Na adresu SuperStar Muk říká: "Aspoň se ukáže, jak na tom jsou, když hlasování není spojené s tím každonedělním mediálním tlakem."


Jeho osobní tip na vítěze je Karel Gott (zvítězil by již potřicáté), kterému vítězství prý ze srdce přeje. "Pro nás zpěváky je to ideální výhled do budoucna. Pokud budu schopen do šedesáti zpívat a mít takové posluchačské zázemí jako on, tak to bude bezvadné," dodává.

 

Každopádně si myslím, že se máme na co těšit. Pořadatelé slibují, že opět pozvou hosta ze Slovenska, a zároveň nás diváky ujišťují, že umělci budou zpívat naživo.

 

Žena-in nahlédla do historie Zlatého slavíka:

Umístění hvězd v roce 1962:
Waldemar Matuška – 1. místo
Yvetta Simonová – 2. místo
Eva Pilarová – 3. místo
Karel Gott – 49. místo

 

Umístění hvězd v roce 1965:
Karel Gott – 1.místo
Waldemar Matuška – 2. místo
Václav Neckář – 3. místo

 

Helena Vondráčková – 1. místo
Yvetta Simonová – 2. místo
Eva Pilarová – 3. místo

 

Umístění hvězd v roce 1975:
Karel Gott – 1.místo
Waldemar Matuška – 2. místo
Václav Neckář – 3. místo

Naďa Urbánková – 1. místo
Helena Vondráčková – 2. místo
Hana Zagorová – 3. místo

 

Zdroj: www.idnes.cz a www.ceskyslavik.cz 

Reklama