etez.jpg
Foto: TV Nova, Český slavík

„Připravovat Českého slavíka je velká zodpovědnost. Má velkou tradici a ke každému ročníku přistupuji s velkou pokorou a věřím, že i letos vytvoříme hudební svátek a nezklameme diváky,“ říká kreativní producent a režisér Pepe Majeský, který bude režírovat již pátý přímý přenos Slavíka. Letos již potřetí oslovil osvědčenou moderátorskou dvojici Ondřej Sokol a Aleš Háma, která se podílí i na scénáři s někdy velmi ostrým humorem. „Humor je nadsázka, je to často na hraně. Nechceme nikoho urazit. Ale myslím si, že tento styl k šoubyznysu patří. Velmi si cením lidí, do kterých si trošku rýpneme, ale oni mají nadhled a neberou se příliš vážně,“ dodává Pepe Majeský.

Ondřej Sokol však na tiskové konferenci vtipkoval: „My jsme si říkali, že bychom to mohli posunout a ušetřit lidi v sále a začít urážet už rovnou lidi u televizních obrazovek. Je to jeden a půl milionu respondentů té urážky a doufám, že budeme podobně úspěšní, jako v minulých letech.“ Na to Aleš Háma hned reagoval: „Jinak samozřejmě naším úkolem a cílem není urážet za každou cenu. Když letos nebude nikdo, kdo by byl urazitelný, tak my se toho samozřejmě vyhneme. Ale pak najednou se ten sál rozsvítí a vy vidíte ty jednotlivé ksi… ty hosty jednotlivé v stále, a už to samo nabíhá.“

Pepe Majeský pak dodal, že si tentokrát budou protagonisté Českého slavíka dělat srandu sami ze sebe, a to hned v úvodní písně, kterou měl na starosti Ondřej Brzobohatý. Zda bude součástí čísla i nějaká pěkná travesti vložka, však nespecifikoval. „Minulý ročník vyvolal slušnou vlnu, tedy je z čeho čerpat. Začneme sami u sebe a uvidíme, kdo se nám tam ještě vejde,“ říká Brzobohatý.

profimedia-0805393718.jpg
Foto: Profimedia
 
Lidé mohou na webových stránkách Českého slavíka hlasovat vždy maximálně pro šest interpretů v kategoriích Zpěvák, Zpěvačka, Hudební skupina a Hip Hop a Rap. Mohou také vybrat, kdo ze tří nominovaných se stane objevem roku. A v přímém přenosu se dozví, kdo jako druhý vstoupí do slavičí Síně slávy a kdo se stane Absolutním slavíkem.
 
Na galavečeru v pražské hale Forum Karlín vystoupí Vojtěch Dyk nebo skupina Chinaski. Speciální společné vystoupení si pro slavičí přímý přenos připravují David Koller a Ben Cristovao. Český slavík také složí poctu nedávno zesnulému hitmakerovi Vašo Patejdlovi a nedávno zesnulé Yvonne Přenosilové.
 
Český slavík letos také získá nové logo a novou vizuální identitu. Autorkou hlavní ceny je od roku 1996 akademická sochařka Helena Hrabová, která loni doplnila slavičí kolekci o cenu Objev roku, Síň slávy a Absolutního slavíka.

V minulém roce se přímý přenos hudební ankety Český slavík stal nejsledovanějším pořadem dne ve všech hlavních cílových skupinách. Udílení prestižních cen si nenechalo ujít 41,03 % diváků v CS 15-54 u TV. Celkem se na galavečer dívalo 1 420 000 diváků širší věkové skupiny 4+. S největším ohlasem se pořad setkal u žen ve věku 25–34 let (55,23 % share Ž25-34).*

Zdroje: Tisková zpráva TV Nova, Tisková konference k Českému slavíkovi

Reklama