Začátek dne je pro většinu žen těžký a nezáleží na tom, zda jsou svobodné a nebo mají děti. V krátkém čase toho musíme stihnout opravdu hodně - od hygieny, přes snídaně, vlastní úpravu, až po svačinu pro děti. Nedivím se, že více než polovina z nás se hned po ránu cítí polámaná a třetina Češek trpí nekonečnou únavou.

Vstáváme na etapy

Málo žen vstává s radostí a dobrým pocitem. Většina z nás se po probuzení cítí unaveně a nejradši by prospala celý den. I vy si přenastavujete každé ráno budík? Nejste sama, polovina z nás si denně posouvá zvonění. Pokud chceme ráno vyrazit do práce nasnídané, oblečené, nalíčené a upravené tak, aby se nás kolegové v práci nelekli, musíme vstát už před půl sedmou (61 %). Nejvíce času nám zabere to, že jsme zpomalené (29 %), pětina z nás pak kvůli tomu stráví spoustu času bezradným stáním před skříní vybíráním toho, co si dnes vezmeme na sebe, dlouhou dobu nám také trvá líčení a česání (17 %). Celé naše ráno běžně trvá asi hodinu.

Bebe

Češky snídají, i když nemají čas

Přestože každé ráno doslova bojujeme o každou vteřinu, dvě třetiny Češek pravidelně snídá a vždy si najde čas na přípravu snídaně drtivá většina z nás (85 %). I když dvě pětiny z nás snídani občas vynechá, snaží se snídat co nejčastěji. Stále se však najdou rebelky, které nesnídají (4 %) a dokonce některé věří mýtu, že pokud se nasnídají, přiberou na váze (3 %). Mezi klasické výmluvy také patří to, že ráno necítíme hlad (64 %).

Necelá polovina z nás (46 %) si ráno nejraději vychutná jogurt, který kombinujeme s cereáliemi nebo s müsli a někdy přikusujeme také cereální sušenky (15 %). Snídaně zkombinovaná s jogurtem nám totiž připadá více vyvážená a zasytí náš lačný žaludek. Nepophrdneme však ani slaným pečivem například se sýrem (44%), nebo sladkou koblihou, koláčkem či loupákem (35 %). Na ovoce pak nezapomíná pouhých 15 % z nás. Času máme málo, a proto musí být snídaně jednoduchá na přípravu, ale také chutná, čerstvá a zdravá.

Zapomeňte na výmluvy a nebojte se výzvy!

Pouze 6 % Češek ráno cvičí a i ty se musí velmi přemlouvat a dlouho odhodlávat. Při ranních povinnostech se jim nedostává nejen energie, ale chuť na cvičení. Až polovina z nás přiznává, že důvodem je hlavně vlastní lenost. Nedostatek času je hlavní výmluvou pro polovinu dotázaných a třetinu cvičení vůbec nebaví.

Ranní únava trápí většinu z nás. A právě krátká ranní rozcvička to může změnit. Pokud chcete udělat něco pro sebe, podpoříme vás. Pomůžeme vám změnit vaše rána. Jak si za pár minut nastartujete svoje ráno vám poradíme hned příště. Sledujte nás a dozvíte se více o našem projektu: 60 sekund, 30 dní, 1 výzva.

Soutěž probíhá na www.bebevyzva.cz.

Reklama