Původní český muzikál Fantom Londýna si z Mezinárodního muzikálového festivalu v jihokorejském Daegu odvezl hlavní cenu. A to není vše! Sošku pro nejlepšího herce festivalu si odnesl hlavní představitel v roli Henryho Lukáš Adam a Jana Musilová, která ztvárnila roli Matky, získala cenu za nejlepší vedlejší ženskou roli.

muzikalZdroj foto: Musical media

S Fantomem Londýna, tedy příběhem o legendárním hromadném vrahovi Jacku Rozparovači, hostoval soubor Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Jana Musilová a Lukáš Adam v daných rolích vystupují i v pražské inscenaci, kterou uvádí pod názvem Přízrak Londýna od letošního roku Divadlo Hybernia. Ceny si osobně převzali nejen oni, ale také režisér a spoluautor libreta Lumír Olšovský s Pavlem Bárem, který se jako scénárista rovněž podílel na vzniku muzikálu.

Fantoma Londýna v průběhu festivalu odehrál soubor před vyprodaným hledištěm pro tisíc pět set diváků hned pětkrát a skladby z něho zazněly i na slavnostním vyhlášení cen, které v přímém přenosu vysílala celostátní jihokorejská televize.

Reklama