flag.jpg

Foto: Shutterstock

„Aktuální dění na Ukrajině se nás všech velmi dotýká, a logicky se tak promítne i do sobotního předávání cen Český lev. Rozhodli jsme se proto mimo jiné neuskutečnit společenskou část večera a uspořené finance věnovat těm, kteří je v tuto chvíli nejvíce potřebují,“ uvádí prezident pořádající České filmové a televizní akademie Ivo Mathé. Během přímého přenosu budou moci přispět prostřednictvím dárcovských DMS i samotní diváci na konto Člověka v tísni.

Podle počtu nominací mají nejvíce šancí na sošky Českého lva filmy Michala Nohejla Okupace a Zátopek Davida Ondříčka, za nimi se umístily snímky Martina Šulíka Muž se zaječíma ušima, Atlas ptáků Olma Omerzu, Chyby Jana Prušinovského či televizní minisérie režisérky Lenky Wimmerové Božena. V hereckých kategoriích si křišťálovou sošku v sobotu mohou odnést například Eliška Křenková, Martha Issová, Anna Kameníková, Václav Neužil, Miroslav Donutil nebo Miroslav Krobot.

Udílení cen Český lev se uskuteční v přímém přenosu České televize na ČT1 od 20:10 hodin. Večerem diváky provede poprvé Jiří Havelka. Ceremoniál ponese rukopis scenáristy Petra Kolečka a režiséra Michaela Čecha. O hudební doprovod se postará kapela Blue Shadows v čele s Petrem Ostrouchovem.

29CL-CFTA.png

Foto: Český lev

Zdroj: Tiskové materiály Českého lva

Reklama